Z regionu

Łomacz mistrzem świata!

Syn byłych zawodników Narwi Anny i Lucjana Łomaczów, Grzegorz, został wczoraj mistrzem świata w siatkówce. Drużyna trenera Vitala Heynena w pięknym stylu pokonała w finale Brazylię 3-0, broniąc tytułu wywalczonego cztery lata temu. Pierwsze skrzypce rozgrywali fenomenalni Bartosz Kurek, Michał Kubiak i Paweł Zatorski, ale jak w każdej światowej klasy orkiestrze, znalazło się miejsce i dla innych instrumentów. Swoją partię bardzo dobrze rozegrał także Grzegorz. Ostrołęczanin zagrał we wszystkich dwunastu meczach kadry, zdobywając po drodze także 5 punktów. Nie będziemy tutaj opisywali meczu, ani turnieju w wykonaniu Biało-Czerwonych, gdyż wystarczy otworzyć dowolne polskie medium, aby przeczytać dokładną relację.

Obchodzący dziś urodziny Grzegorz przyszedł na świat w 1987 roku w Ostrołęce, jako syn ówczesnych zawodników Narwi, Lucjana i Anny. Jako dziecko trenował siatkówkę pod okiem m.in. ojca w dawnej szkole Siódemce, później w UKS Olimp. W 2003 roku wyruszył do Warszawy, gdzie reprezentował barwy MOS Wola Warszawa a już po trzech latach AZS Politechnika Warszawska w Plus Lidze. Na najwyższym szczeblu ligowym występuje do tej pory, kolejno startując w koszulkach Jastrzębskiego Węgla, Lotosa Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin i PGE Skry Bełchatów. Reprezentował więc kluby z absolutnej polskiej czołówki.

W reprezentacji Polski Grzegorz zagrał w ponad setce meczów. Dotychczas największymi sukcesami z kadrą było pierwsze miejsce w Lidze Światowej w 2012 roku i brązowy medal Pucharu Świata 2015. Teraz w jego gablocie królować będzie złoty medal Mistrzostw Świata.

Grzegorz, z całych serc gratulujemy!

 

Fotografia z Fanpage Grzegorza Łomacza na Facebooku – „Gregor Sypie”