SeniorzyWażne

Szarama trenerem Narwi

Marian Szarama został mianowany nowym trenerem Narwi Ostrołęka, w miejsce Rafała Koska. Doświadczony szkoleniowiec poprowadzi pierwszy trening we wtorek wieczorem.

Marian Szarama w latach 60. i 70. XX wieku był zawodnikiem znanym na boiskach Ekstraklasy, gdzie wystąpił w 94 meczach i zdobył 15 bramek. Reprezentował tam barwy Polonii Bytom (stamtąd pochodzi i jest jej wychowankiem) i Gwardii Warszawa. Grał także w młodzieżowej reprezentacji Polski. Później występował w Resovii Rzeszów, gdzie zdobył awans na zaplecze ekstraklasy i został królem strzelców oraz w Nowym Jorku w Polonii Greenpoint.

Jako trener niemal całą karierę spędził w Ostrołęce, trenując seniorów i młodzież Narwi. Pierwszą drużynę obejmował pięć razy, w latach 1983-87, 1988-94, 1995-98, 2000-04 i 2014-15. Dwukrotnie awansował z Narwią do III ligi, trzykrotnie zajmował pierwsze miejsce w lidze. W 1987 i 2000 roku wraz z Narwią wznosił do góry wojewódzki Puchar Polski. Poprowadził Niebiesko-Czerwonych w 435 oficjalnych meczach ligowych seniorów, co czyni go rekordzistą naszego klubu.

Poza drużynami Narwi z różnych kategorii wiekowych, Szarama prowadził także seniorów Resovii Rzeszów, Ursusa Warszawa, Polonii Warszawa, Kurpika Kadzidło, MKS-u Przasnysz oraz grupę młodzieżową Korony Ostrołęka, przeniesioną tam z Narwi.

Trener Marian Szarama ma ogromne doświadczenie trenerskie, wychował kilka pokoleń ostrołęckich piłkarzy, jest człowiekiem stąd, na bieżąco śledził mecze Narwi i zapewne dokonywał własnych obserwacji. Z częścią zawodników miał okazję już pracować w grupach młodzieżowych Niebiesko-Czerwonych. Po przeanalizowaniu dostępnych opcji, oraz rozmowach z trenerem, Zarząd Klubu MZKS Narew Ostrołęka zadecydował, że powierzenie drużyny Marianowi Szaramie jest obecnie najbardziej optymalną decyzją.

Życzymy powodzenia!