PływanieSeniorzyZ życia klubu

Nominacje dla Narwian

Koniec roku to jak zwykle okazja do przeprowadzania wszelkiej maści plebiscytów na najlepszych lub najpopularniejszych sportowców kraju, regionu, miasta. Dwa z takich plebiscytów odbywają się w lokalnych mediach. Chodzi o konkursy Tygodnika Ostrołęckiego i portalu Moja-Ostroleka.pl, w obydwu z nich nominowani są także przedstawiciele Narwi, w TO w sporym gronie.

 

Sportowiec Roku „Tygodnika Ostrołęckiego”
Lista kategorii i kandydatów dostępna jest tutaj.

  • W kategorii „Sportowiec Roku – kobiety” nominację otrzymała Angelika Wikieł (więcej o niej piszemy niżej).
  • Kategoria „Sportowiec Roku – mężczyźni” to wyróżnienie dla naszego bramkarza Daniela Woźniaka, który przez cały rok był pewnym punktem drużyny oraz, jak mówi wielu, jej sercem. Przyjście Daniela do Narwi w rundzie wiosennej bardzo uspokoiło grę naszego zespołu i można śmiało powiedzieć, że był jednym z głównych ogniw na drodze do awansu. Daniel ma obecnie najwięcej głosów spośród naszych piłkarzy, dlatego pozwoliliśmy sobie na kilka słów więcej na jego temat.
  • Nominację otrzymali także: obrońca Daniel Dziczek, pomocnicy Paweł Kuzia, Michał Markowski, Kamil Gontarz (patrz niżej), napastnicy Bartosz Pędzich i Konrad Sobotka oraz Piotr Dąbrowski. Mamy problem z nominacją dla Piotra, ze względu na to, że plebiscyt Tygodnika nie posiada żadnych opisów, ani zdjęć przy części sportowców i… nie wiemy o którego Piotra Dąbrowskiego chodzi!
  • Wśród kandydatów na „Trenera Roku” znalazł się były piłkarz Narwi, a obecny trener APN Narew Ostrołęka w roczniku 2005, Paweł Zalewski.
  • Wreszcie w kategorii „Klub Sportowy Roku” nominowana została Narew. Tu także pojawia się kontrowersja, bowiem nominowane są „APN Ostrołęka” oraz „Akademia Piłki Nożnej, Ostrołęka”, jakby ktoś nie wiedział, że to jeden i ten sam klub…

W kategorii „Sportowiec Roku – junior” nominacje otrzymała liczna grupa zawodników współpracującej z nami Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej: Igor Gumkowski, Eryk Krawczak, Filip Olbryś, Dominik Borowiecki, Karol Dębek, Kacper Ciecierski, Paweł Marciniak oraz Kacper Piórkowski, który latem przeszedł z zespołu APN Narew do warszawskiej szkółki FC Barcelony.

Tygodnik Ostrołęcki postanowił zmienić także zasady głosowania, tym razem organizując konkurs dwuetapowy. Jak czytamy „plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i klub) zostaną wybrani osobno w Ostrołęce oraz powiatach: ostrołęckim, ostrowskim, makowskim i przasnyskim. Awansują oni do regionalnego finału, zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Juniorzy, Sportowcy, Trenerzy i Kluby Roku 2018.”

 


Sportowiec Roku „Mojej Ostrołęki”
Lista kandydatów znajduje się tutaj.

  • Nominację w obu plebiscytach otrzymał nasz pomocnik, Kamil Gontarz – jego sylwetka przedstawiona została tutaj. Pod linkiem dostępne są też informacje, w jaki sposób można na Gontiego zagłosować. Kamil jest specjalistą od czarnej roboty, któremu nie zdarzyło się jeszcze przejść obok meczu. Od czasu reaktywacji Narwi jest to wiodąca postać naszego zespołu i strzelił dla nas kilka naprawdę ważnych bramek.
  • Jedyną kobiecą reprezentantką Narwi, która pojawia się w obydwu plebiscytach jest Angelika Wikieł, która w tym roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowców, oraz dwukrotnie była czwarta na imprezach tej rangi. Angelika zdobyła także złoto Mistrzostw Ostrołęki, gdzie została sklasyfikowana jako najlepsza zawodniczka z naszego miasta. Jej półka z trofeami może jeszcze się powiększyć, gdyż kiedy piszemy te słowa, znajduje się ona na Mistrzostwach Polski w Lublinie i ma przed sobą jeszcze dwa starty w koronnych konkurencjach. Profil Angeliki dostępny jest tutaj.