Pływanie

Świetny weekend Angeliki Wikieł!

Zawodniczka pływackiej sekcji Narwi, Angelika Wikieł, w piątek i sobotę uzyskała bardzo dobre wyniki, zostając Akademicką Mistrzynią Polski oraz zdobywając dwa złote medale Pucharu Polski!

Nasza czempionka zaczęła świetny weekend od piątkowych zawodów o Akademickie Mistrzostwo Polski w Lublinie, gdzie mogła wystąpić, będąc studentką warszawskiej Uczelni Łazarskiego. Angelika startując na 100 metrów stylem klasycznym osiągnęła czas 1:09.88 i pokonała pozostałe zawodniczki. Drugie miejsce zajęła dobrze znana z ogólnopolskich zawodów Paulina Uryga (AWF Kraków) z czasem 1:10.17, a trzecie – Paulina Krawczyk z UWM Olsztyn, z czasem to 1:10.60.

W sobotę zaś na zawodach o Arena Puchar Polski Angelika Wikieł zwyciężyła rano na 200 m stylem klasycznym, a później dorzuciła kolejne zwycięstwo, na 100 m stylem klasycznym. Rezultaty pomimo podróży i mistrzowskich zawodów w piątek,okazały się być lepsze niż na Pucharze Polski dwa tygodnie temu. W niedzielę Angelika, prowadząca w klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski w stylu klasycznym, wystartuje jeszcze na najkrótszym dystansie, 50 metrów.

Gratulujemy i jednocześnie życzymy powodzenia!