LigaSeniorzyVideoZdjęcia

Derby Kurpi dla Narwi!

Gospodarze niedzielnych Derbów Kurpi, działacze Bartnika Myszyniec zrobili co się dało, aby nadać starciu Bartnika z Narwią specjalną otoczkę. Cały show skradli jednak Narwianie i ich kibice!

O samym meczu napiszemy więcej wkrótce, dziś chcemy podziękować fanom, których z Ostrołęki przyjechało trochę ponad 150!* Jest to ewenement, bo takich „liczb wyjazdowych” nie mają kluby pierwszej i drugiej ligi. Dotychczasowy rekord Narwi był o 1/3 mniejszy i pobity został w Pułtusku w 1 kwietnia 2006 roku. Dziękujemy, że tak wiele osób zechciało przejechać za Narwią 40 kilometrów w niedzielę w środku dnia. Kolejny już raz widzów wspierających Narew było więcej niż miejscowych. Dziękujemy i wierzymy, że i Wam się podobało.

Osobne podziękowania kierujemy do Macieja Kleczkowskiego, który jak zwykle transmitował mecz na Facebooku. Do poniedziałku obejrzało ją ok. 13 000 widzów, to także wyjątkowa sprawa, bo gramy przecież w A klasie. Dziękujemy!

Co do meczu, to rozpoczęliśmy od bramki Michała Markowskiego z 4. minuty, przy którego pięknym trafieniu asystę zaliczył Paweł Kuzia. Kuzia rozstrzygnął też sprawę wyniku w końcówce strzelając na 2-1 ładnym uderzeniem z dystansu. W międzyczasie goście wyrównali z rzutu karnego, pokonując debiutującego po przerwie Adriana Drężka.

* przeliczyliśmy dokładnie i Narew wspierało 158 osób!

 

Bartnik Myszyniec – Narew Ostrołęka 1-2 (0-1)
Bramki: M. Szymański 48 (k) – Markowski 4, Kuzia 87

Narew Ostrołęka: Woźniak (46. Drężek) – Jóźwiak, Skarzyński, Pełtak, Popieniek (87. Mierzejewski) – Gontarz, Bednarczyk (46. Dąbrowski II), Sowa, Kuzia (88. Majewski) – Markowski (90. Karwowski) – Sobotka (79. Dworecki).

Żółte kartki: Krajza, Wajda (Bartnik) – Skarzyński, Bednarczyk, Pełtak (Narew).
Widzów: ok. 280 (158 z Ostrołęki)

 

 

 

 

 

 

zdjęcia i video – Manuela Wikieł