Seniorzy

Sobota w Karolinowie. Kto awansuje?

Sobota, godzina 16:00, Karolinowo niedaleko Płońska – to najważniejsze informacje dotyczące najbliższego meczu Narwi z Koroną Karolinowo. W przypadku zwycięstwa Narwi, nasz zespół będzie już pewny zajęcia minimum trzeciego miejsca w lidze. Jednym słowem plan minimum na sezon, baraże o awans, zostanie już zrealizowany. Czwarty w tabeli Bartnik Myszyniec może teoretycznie mieć 47 punktów na koniec ligi – zwycięstwo Narwi w sobotę oznaczać będzie, że już teraz Niebiesko-Czerwoni mieć będą 28 punktów.

Znacie wyliczenia prawdopodobieństwa przeprowadzane przez portal 90minut.pl, pod koniec każdego sezonu? Jeśli nie, naprawdę warto je sprawdzić. Portal ten opracowuje matematyczne szanse dla Ekstraklasy, I i II ligi. Na naszą prośbę, redaktor naczelny 90minut.pl, Paweł Mogielnicki, obliczył szansę zdarzeń w A-klasie ciechanowsko-ostrołęckiej.

Szansa na zajęcie miejsca premiowanego awansem (1-2; dlatego sumuje się do 200%)

  • GKS Pokrzywnica – 92,3%
  • Narew Ostrołęka – 65,8%
  • Konopianka Konopki – 41,9%

Szansa na zajęcie miejsca premiowanego udziałem w barażach o awans (3. miejsce):

  • Konopianka Konopki – 58,0%
  • Narew Ostrołęka – 64,2%
  • GKS Pokrzywnica – 7,7%
  • Bartnik Myszyniec – 0,1%

Oznacza to, że szanse Bartnika są już niemal iluzoryczne. Ale… pamiętajmy, że wyliczenie nie obejmuje przypadków, kiedy drużyna nie otrzyma licencji na grę w wyższej lidze. Jeśli np. Pokrzywnica nie dostanie licencji na okręgówkę, rozwiązania są dwa:

  • gdy klub, który nie dostał licencji zajmie miejsce 1. lub 2. -> awansuje trzeci zespół, a czwarty gra baraże
  • gdy klub, który nie dostał licencji zajmie 3. miejsce – baraże są anulowane.

Więcej na ten temat napiszemy przed następną kolejką, kiedy wiele się wyklaruje.


Mecze 23. kolejki

Sobota, 11 – Kuczbork-Osada: Boruta Kuczbork – Bartnik Myszyniec
Sobota, 16 – Karolinowo: Korona K. – Narew Ostrołęka
Sobota, 17 – Kadzidło: Kurpik – Orzeł Sypniewo
Niedziela, 15 – Rzekuń: Rzekunianka – Jutrzenka Unieck
Niedziela, 15 – Wąsewo: KS Wąsewo – Pełta Karniewo
Niedziela, 17 – Pokrzywnica: GKS Pokrzywnica – Świt Baranowo
Niedziela, 17:30 – Morawy: Konopianka – Błękitni Raciąż


To może teraz coś na temat naszych rywali? Zajmują oni 10. miejsce w tabeli, ale nie są pewni utrzymania. Pożegnaliśmy już Jutrzenkę Unieck (10 punktów), teraz czerwone światło mruga w Baranowie (19 punktów), które ma dużą stratę do kolejnych zespołów. Kurpik ma nóż na gardle, będąc obecnie na pozycji „tuż nad kreską” (24 punkty), lecz przed sobą kolejnych kandydatów do spadku – Borutę Kuczbork (25), Orła Sypniewo (26) i właśnie Koronę Karolinowo (też 26). Kluczowy pojedynek odbywa się w tej kolejce – Kurpik podejmuje Orła Sypniewo.

Korona zwyciężyła jeden z pięciu ostatnich meczów – ze Świtem Baranowo (4-0, ale zarazem było to jej jedyne zwycięstwo na wyjeździe, nie licząc walkoweru z Kurpikiem (1-1 na boisku). O ile na wyjazdach Korona zdobyła dotąd 6 punktów, tak u siebie punktuje bardzo dobrze – zapisując na koncie już 20 oczek. Złożyło się na ten dorobek 5 zwycięstw, 5 remisów i tylko jedna porażka, 1-3 z Konopianką.  Zespół strzela bramki głównie na początku pierwszej i drugiej połowy, traci zaś równomiernie. Nie możemy więc pozwolić sobie na dekoncentrację.

Najlepszymi strzelcami naszych rywali są: Michał Kłodowski – 7 bramek, Jakub Piliński – 4 bramki i Mateusz Nowak – 3 bramki.

Czeka nas ważny, ale trudny mecz, zapraszamy na wyjazd wszystkich, którzy chcą z Narwią spędzić sobotnie popołudnie. Dla tych, którym nie uda się wyrwać z domu, przygotujemy transmisję na żywo.