PucharSeniorzy

Dzisiaj starcia pucharowe

Środa oznacza, że czekają nas kolejne emocje związane z Pucharem Polski. Podczas gdy np. w delegaturze płockiej zespoły grają już ćwierćfinały, w jej ciechanowsko-ostrołęckim odpowiedniku zespołów jest na tyle dużo, że gramy dopiero trzecią rundę. Następnie zespoły z B-klasy, A-klasy i Ligi okręgowej czeka jeszcze jedna runda i na ćwierćfinały dołączą ekipy IV-ligowe.

Może biorąc pod uwagę bardzo dużą liczbę meczów, liczne wycofania walkowerami (w ubiegłorocznej edycji aż dziesięć zespołów oddało mecze walkowerami! W tegorocznej były już trzy walkowery) warto przemyśleć rozgrywki na terenie naszego okręgu. Przykładowo zreformować je poprzez rozgrywanie pucharu osobno w „podokręgach” ciechanowskim i ostrołęckim. Jeśli wymagany jest jeden zwycięzca okręgowy, można by grać dodatkowy finał pomiędzy triumfatorami tych dwóch rozgrywek. To jednak tylko luźny głos z obozu jednego z uczestników…

Wracając do samej rywalizacji, Narew czeka trudny wyjazd do Wąsewa, które traktuje mecz pucharowy całkowicie na poważne. Gospodarze zgłosili nawet do składu tuż przed meczem byłego zawodnika Narwi, Daniela Wargulewskiego, który w tym sezonie kilka razy gościnnie trenował z Niebiesko-Czerwonymi. Z kolei zespół trenera Dariusza Narolewskiego ma postawione zadanie takie, jak w poprzedniej rundzie, aby więcej gry dostali zawodnicy, którzy mniej grali w lidze. W związku z urazami oraz przymusowymi nieobecnościami, skład musi być wymieszany. Zabraknie na pewno Kamila Gontarza, który w meczu z Tęczą Ojrzeń otrzymał za nic czerwoną kartkę (sędzia Falencki napisał, że uderzył łokciem w plecy zawodnika Tęczy – ciekawe, bo Kamil stał z nim twarzą w twarz).

Jeśli Narew przejdzie dalej, patrząc na klucz geograficzny, jej rywalem w kolejnej rundzie powinien być ktoś z zestawu: Rzekunianka Rzekuń, Pniewo / Ostrovia, Świt Baranowo / Troszyn. Najpierw trzeba jednak wyeliminować Wąsewo. Postaramy się z meczu przeprowadzić relację tekstową na naszej stronie.

 

3. runda Pucharu Polski MZPN – Ciechanów / Ostrołęka:
KS Pniewo (B) – Ostrovia Ostrów Mazowiecka (LO)
KS Wąsewo (A) – Narew Ostrołęka (LO)
Wkra Radzanów (A) – Korona Szydłowo (LO)
Świt Baranowo (B) – KS CK Troszyn (LO)
Żbik Nasielsk (LO) – PAF Płońsk (LO)
Orlęta Baboszewo (B) – Boruta Kuczbork (A)
Gladiator Słoszewo (B) – Kryształ Glinojeck (LO)

Wolny los: Rzekunianka Rzekuń (A)