AkademiaMłodzież NarwiRocznik 2009

Rocznik 2009 w Ekstra Talencie

Drużyna APN Ostrołęka z rocznika 2009 wystąpiła w środę na turnieju Ekstra Talent, zorganizowanym na stadionie Legii Warszawa. Chłopcy, będący o dwa lata młodsi od swoich rywali i aż o cztery lata młodsi od niektórych rywalek, pokazali się z dobrej strony, zaliczając po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. Drużyna wyjechała na turniej z trenerem młodszych grup Akademii, Damianem Dąbrowskim, ze względu na nauczycielskie powinności trenera Piotra Żebrowskiego.

Zawodnicy oprócz gry z zespołami z Łazienkowskiej, FA LSS Płońsk oraz Legia Ladies, mieli możliwość sprawdzić się w testach sprawnościowych. – Najciężej było chłopców odciągnąć od obserwowania treningu zawodników Legii, Andre Martinsa i Pawła Wszołka, w których byli zapatrzeni jak w obrazki – śmieje się trener Dąbrowski.

Ekstra Talent to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w 16 miastach Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby. Rywalizacja odbywa się na czterech boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników. Po fazie grupowej i pucharowej, wszystkie drużyny biorą udział w uroczystej dekoracji. Medale na szyjach zawodników wieszają m.in. piłkarze i trenerzy z klubu organizującego turniej – tak pisze o turnieju oficjalny portal Ekstraklasy.

W przerwach między fazami turnieju, odbywają się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogą sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo – czytamy dalej na stronie najwyższych rozgrywek ligowych w Polsce.