W sobotę pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Zawodnicy dziewiętnastu klubów walczyć będą o puchary i medale podczas ósmych Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w pływaniu. Wystartuje 154 zawodników i 111 zawodniczek, wśród nich reprezentująca Narew Angelika Wikieł. Zawody odbędą się w aquaparku w sobotę 26 października od godziny 10:00.

Jestem w normalnym treningu, bo te zawody są przez nas traktowane jako normalny trening. Nie ma na nich startu na 200 metrów stylem klasycznym, ale jak rok temu zamiast kraulem będę płynęła właśnie żabką

– powiedziała nam Angelika Wikieł.

Angelika została nominalnie zgłoszona do konkurencji: 100 metrów stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym, 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem dowolnym. We wszystkich tych konkurencjach legitymuje się ona czołowymi czasami w gronie startujących.

Obecnie w sekcji trenuje także kilkoro innych pływaków, ale trener Manuela Wikieł zadecydowała, że to jeszcze nie czas dla nich, na udział w zawodach.

Najwięcej startujących w mistrzostwach Ostrołęki wystawi… klub MUKS Olimpijczyk Suwałki (57, czyli aż 21,5% wszystkich), następnie organizator, czyli UKS Piątka Ostrołęka (46) i KP MZOS Płock (42). Ostrołękę reprezentować będą oprócz Piątki i Narwi także Squatina (10) i WOPR-OS (3). Startować będą także kluby z Augustowa, Pułtuska, Warszawy, Łomży, Nowego Dworu, Suwałk, Olsztyna, Sochaczewa, Mławy, Legionowa, Płocka i Łomianek; łącznie 19 klubów.

W minionym roku Angelika Wikieł została mistrzynią miasta oraz najlepszą zawodniczką zawodów. Wyniki zawodów, rozgrywanych na ostrołęckim basenie dostępne będą na stronie Megatiming (link). Patronat objęli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz starosta Stanisław Kubeł i wicestarosta Krzysztof Parzychowski.

fot. pixabay.com / skeeze