Ważne zwycięstwo z Płońskiem!

Ten mecz miał swoje plusy i minusy, ale ostatecznie liczą się trzy punkty po dobrej grze. Narew pokonała Płońską Akademię Futbolu 5-2, po bramkach Przemysława Olesińskiego, Mariusza Marczaka, Piotra Strzeżysza i dwóch Kamila Gontarza. Niebiesko-Czerwoni umocnili się na szczycie tabeli, gdyż Mławianka Mława zgubiła punkty w meczu z Koroną Szydłowo.

W tym siedmiobramkowym widowisku pierwsi strzelać zaczęli Narwianie. W 17. minucie meczu Przemysław Olesiński wycofał piłkę do Mariusza Marczaka, który odegrał ją mu z powrotem, w tzw. uliczkę. Już po chwili trybuny miały powód do radości po kolejnej w tym sezonie bramce Przemka. Niestety zaledwie dwie minuty później niepotrzebny faul Wojciecha Skorupki spowodował wrzutkę, po której goście pokonali Kacpra Stepnowskiego. Nasz młody bramkarz mógł w tym przypadku lepiej interweniować.

Ponownie wyszliśmy na prowadzenie w 32. minucie. Lewą stroną pobiegł Skorupka, podał piłkę Przemysławowi Olesińskiemu, a ten bardzo dokładnie wystawił piłkę do środka Mariuszowi Marczakowi, odwdzięczając mu się za asystę sprzed kwadransa. I tym razem przyjezdnym udało się wyrównać. Kolejny faul, mniej więcej w tym samym miejscu, co poprzednio, wrzutka w pole karne i niestety kiks naszego bramkarza dopomógł Kucińskiemu w zdobyciu bramki. Na drugą połowę trener zdecydował się na zmianę golkipera, aby goście nie „dobili” podłamanego Kacpra.

Adrian Drężek tymczasem zrewanżował się trenerowi Narolewskiemu dwoma bardzo dobrymi paradami, w tym jedną przy strzale z bardzo bliskiej odległości, gdy oczami wyobraźni można było już widzieć piłkę w bramce. Na szczęście w drugiej połowie strzelali już tylko Narwianie. W 49. minucie Piotr Strzeżysz dostał piłkę od Przemysława Olesińskiego, zszedł w róg pola karnego i stamtąd uderzył. Piłka leciała dosyć długo, odbiła się od słupka i spadła po właściwej stronie – za linią bramkową. Następne dwie bramki należały do Kamila Gontarza, który najpierw rozegrał akcję z Kamilem Jastrzębskim i sieknął celnie z dystansu, ku zaskoczeniu rywali. Następnie wykorzystał on podanie od Mariusza Marczaka. Nie było to wszystko, co mogło wpaść do siatki, gdyż okazje mieli jeszcze Paweł Kuzia, Mariusz Marczak i Piotr Dąbrowski.

 

02.11.2019, Ostrołęka
Liga Okręgowa Ciechanów-Ostrołęka
Narew Ostrołęka – PAF Płońsk 5-2 (2-2)
Bramki: Olesiński 17, Marczak 32, Strzeżysz 49, Gontarz 65, 80 – Kuciński 19, 45

Narew: Stepnowski (46. Drężek) – Skorupka (85. Skarzyński), Pełtak, Cendrowski (85. Niedźwiecki), Dworecki (85. Popieniek) – Jastrzębski (72. Karwowski), Strzeżysz (85. Sowa), Marczak, Gontarz – Kuzia (78. Dąbrowski), Olesiński.

Sędziował: Mariusz Grabowski.
Widzów: 280

 

 

GALERIA

fot. Tomasz Mrozek