Historia

Zmarł Edward Długokęcki

W ostatnich dniach podczas wizyt na ostrołęckim cmentarzu parafialnym natrafić można na klepsydrę zawiadamiającą o pogrzebie Edwarda Długokęckiego. Ten były zawodnik „pierwszej Narwi” oraz rezerw MZKS-u, zmarł 25 września w Kanadzie. Długo trwały formalności i starania, by sprowadzić jego ciało do Polski. Zostanie on pochowany w Ostrołęce 9 listopada.

Edward Długokęcki urodził się w sierpniu 1939 roku, był bratem bardziej znanego kibicom Ryszarda Długokęckiego (popularnego „Kiecy”, wieloletniego zawodnika, trenera i działacza Narwi). W końcówce lat pięćdziesiątych minionego stulecia stał na bramce w klubie LOKS Narew Ostrołęka, czyli tzw. pierwszej Narwi, dowodzonej przez Józefa Klimuta. Po utworzeniu MZKS-u w 1962 roku wraz z młodszym bratem rozpoczął w nim treningi. Był bramkarzem w rezerwach w latach 1965-69, gdy drugi zespół Niebiesko-Czerwonych prowadził Aleksander Harabasz.

Ostatnie lata swojego życia Edward Długokęcki spędził w Kanadzie, gdzie zmarł w wieku 80 lat. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere kondolencje…