Pływanie

Angelika pierwsza, druga i czwarta

Następne świetne starty za Angeliką Wikieł. Po medalowym pakiecie wywalczonym na Mistrzostwach Ostrołęki, Angelika bardzo dobrze pokazała się w Łodzi na zawodach Arena Grand Prix Pucharu Polski. Narwianka zajęła tam pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Została także wybrana najlepszą zawodniczką startującą w stylu klasycznym.

W łódzkich zawodach wzięło udział 538 zawodników i zawodniczek z 79 klubów. Z sekcji pływackiej Narwi do udziału w zawodach została zgłoszona Angelika Wikieł, która startowała na 200, 100 i 50 metrów stylem klasycznym. Była ona jedyną reprezentantką Ostrołęki.

Podopieczna trener Manueli Wikieł zaprezentowała się bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsca we wszystkich startach. W tym na swoim koronnym dystansie 200 metrów zajęła pewne pierwsze miejsce. Srebro zdobyła na 100 metrów, natomiast do brązu na najkrótszym z dystansów zabrakło dwóch setnych sekundy.

5. Zofia Tymińska – Polonia Warszawa – 2:37.09

W klasyfikacji zawodniczek startujących stylem klasycznym, Angelika zajęła pierwsze miejsce:
1. Angelika Wikieł – Narew Ostrołęka – 1366 punktów
2. Agnieszka Ostrowska – AZS PWSZ Racibórz – 1346 pkt.
3. Karolina Kobuszewska – Huragan Sosnowiec – 1323 pkt.
4. Maja Piotrowicz – AZS UMCS Lublin – 1290 pkt.
5. Katarzyna Klimczyk – MOS Opole – 1279 pkt.

Angelice i trener Manueli gratulujemy kolejnych sukcesów. Następne zawody cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski odbędą się w dniach 23-24 listopada w Poznaniu. Tymczasem Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców zaplanowane są na 18-22 grudnia 2019. Najważniejsze starty tej części roku będą miały miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim.