Dwusetny mecz ligowy Skorupki dla Narwi

Mecz z Ostrovią Ostrów Mazowiecka był dwusetnym występem ligowym Wojciecha Skorupki w barwach Narwi. 32-letni boczny obrońca zadebiutował w sezonie 2004/05 wchodząc w wiosennym meczu z KS Warka na dwie ostatnie minuty za Mariusza Malanowskiego.

Pierwszy mecz Skorupki dla Narwi rozegrany został 27 kwietnia 2005 roku, a więc ponad 14 lat temu. Narew przegrała wówczas 0-2 na wyjeździe, ale ostatecznie w lidze zajęła trzecie miejsce, a Warka dziesiąte. W zespole oprócz Skorupki z obecnej kadry Narwi był też oczywiście Piotr Strzeżysz (32 mecze i 3 bramki). Wojtek na boisku pojawił się wówczas jeszcze raz, tym razem w Ostrołęce, gdy podczas meczu z Olimpią Warszawa (29.05.2005) zmienił na ostatnie dziewięć minut Arkadiusza Pyskło. Niebiesko-Czerwoni wygrali 3-1, po bramkach Jeana Blacka Ngodiego, Tomasza Słowika i Michała Krupki w ostatniej minucie.

Już w następnym sezonie Wojciech Skorupka był podstawowym zawodnikiem Narwi, w której występuje obecnie 14 sezon. Oprócz naszego klubu grał także pół roku w Radomiaku Radom, rok w Ostrowi Mazowieckiej (22/0) oraz trzy lata w Koronie Ostrołęka (62/4). Z powodu kontuzji stracił jesień 2009 roku oraz cały 2012 rok.

Jeśli chodzi o piłkę młodzieżową, to Wojtek jest wychowankiem Narwi, w której trenował w roczniku 1987 pod okiem trenera Mariana Szaramy. W zespole za kolegów miał m.in. Roberta Jędrzejczyka, Piotra Gurzędę, czy Łukasza Grzeszczyka.