LigaSeniorzyVideoZdjęcia

Ostatni mecz również dla nas! 4-0

Narew wygrała 4-0 z GKS-em Strzegowo w ostatnim meczu ligowym w 2019 roku. Zwycięstwo po bramkach Przemysława Olesińskiego i Mariusza Marczaka (trzech) oznacza, że Niebiesko-Czerwoni przezimują na szczycie ligi okręgowej.

 

Pierwsza połowa meczu ze Strzegowem była dosyć bezbarwna – ot Narew atakowała, przyjezdni głównie się bronili, ale poza pojedynczymi zrywami nie było efektów. Momentami wyglądało to dodatkowo, jakby piłkarzom grę utrudniało mocne światło na stadionie. Odnotowujemy tylko to, że się odbyła i że w jej połowie kontuzjowany Mateusz Pełtak został odwieziony do szpitala na SOR.

Nie wiemy, co działo się w szatni w przerwie, ale druga połowa była inna – przede wszystkim dlatego, że piłka zaczęła wpadać do bramki. Ledwie minutę po wznowieniu gry Przemysław Olesiński został sfaulowany tuż za linią pola karnego i po chwili skutecznie wykorzystał przyznaną jedenastkę. Następna bramka padła w 68. minucie. Mariusz Marczak odebrał podanie przeciwnika, huknął z daleka i jego podkręcony strzał wpadł do bramki gości, niedaleko słupka.

W następnych dwóch bramkach maczał palce (u stóp) Piotr Dąbrowski, natomiast finalizował akcje Mariusz Marczak. Trzeci gol to akcja lewym skrzydłem Kamila Jastrzębskiego, podanie do Dąbrowskiego i szybkie zgranie do wbiegającego „w uliczkę” Marczaka. Tym razem piłka poleciała bardzo ostrym kątem. Ostatnią bramkę zdobyliśmy na trzy minuty przed końcem meczu. Przemysław Olesiński wystawił piłkę Piotrowi Dąbrowskiemu, którego uderzenie wybił przed siebie bramkarz Strzegowa. W dogodnej sytuacji do dobitki znajdowali się Dąbrowski i Konrad Sobotka, ale Marczak szybkim doskokiem do piłki wyjaśnił sytuację.

Mieliśmy także inne sytuacje bramkowe, jak główka Pawła Skarzyńskiego po rzucie rożnym, albo okazje Pawła Kuzi, Przemysława Olesińskiego i Konrada Sobotki. Goście raz umieścili piłkę w siatce, ale z pozycji spalonej, zatem chorągiewka sędziego asystenta poleciała w górę.

Przed meczem mieliśmy małą sympatyczną uroczystość – Wojciech Skorupka otrzymał od klubu statuetkę z okazji rozegrania dwusetnego meczu ligowego w barwach Narwi (w poprzedniej kolejce). W imieniu zarządu klubu wręczył ją wiceprezes Andrzej Mierzejewski.

Narew Ostrołęka – GKS Strzegowo 4-0 (0-0)
Bramki: Przemysław Olesiński 46 (k), Mariusz Marczak 68, 78, 87

Narew Ostrołęka: Drężek – Skorupka, Pełtak (28. Skarzyński), Cendrowski, Popieniek (79. Niedźwiecki) – Jastrzębski (84. Sobotka), Sowa (83. Białobrzeski), Karwowski (75. Dąbrowski), Dworecki (57. Kuzia) – Marczak, Olesiński.

Sędziowali: Wojciech Gwiazda – Kowalkowski, Nowotczyński
Żółte kartki:
 Karwowski, Sowa, Skarzyński – Warecki, Gralewicz, Wojciechowski.
Widzów: ok. 260

SKRÓT VIDEO

nagranie Mateusz Deluga i Karol Wesołowski, montaż Mateusz Deluga (Youtube – Piłkarskie Asy)

GALERIA

fot. Tomasz Mrozek