AkademiaMłodzież Narwi

Akademia ze Złotym Certyfikatem PZPN!

 

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla zawodników szkolących się we współpracującej ściśle z Narwią APN Ostrołęka. Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosili wyniki pierwszej edycji Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Kluby spełniające najbardziej wyśrubowane wymagania stawiane przez oba te podmioty, mogły aplikować o nadanie Brązowej, Srebrnej lub Złotej Gwiazdki, w zależności od ilości i jakości spełnianych wymagań.

Wymagania były na tyle duże, że z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego do programu aplikowała tylko Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej – od razu na Złotą Gwiazdkę. Od czerwca w klubie trzeba było wprowadzić kilka zmian, przypilnować niektórych rozwiązań, aby wykonywać je zgodnie z zaleceniami PZPN i… udało się! Można z dumą powiedzieć, że APN Ostrołęka otrzymał Złotą Gwiazdkę PZPN, którą może dumnie eksponować do 30.06.2021. Potem będzie można przedłużyć jej ważność.

– Przyznanie Złotego Certyfikatu PZPN jest zarazem ukoronowaniem naszych działań do tej pory, jak i początkiem kolejnego trudnego wyzwania. Pokazuje to, że droga, jaką obraliśmy, jest słuszna i może zaprowadzić nas daleko, w miejsca, gdzie ostrołęckie zespoły jeszcze nie były. Patrząc nawet po nazwach klubów, Złote Certyfikaty otrzymały tylko kluby z absolutnej krajowej czołówki. Bardzo nas cieszy, że wśród zaledwie trzynastu mazowieckich klubów znalazło się miejsce dla APN. Spełniliśmy szereg wyśrubowanych wymagań, aby zapewnić naszym piłkarskim adeptom jak najlepszy poziom. Teraz możemy liczyć na pomoc fachowców z PZPN i zrobimy co w naszej mocy, by w kolejnych latach również zasłużyć na Złotą Gwiazdkę

– powiedział prezes APN Ostrołęka, Marcin Roman.

Nagroda ta jest również wyznacznikiem, że Narew zrobiła bardzo dobry krok, wiążąc swoją przyszłość z APN. Przypominamy, że najstarsze roczniki Akademii występują w lidze jako APN Narew. Mamy już pierwsze efekty współpracy pomiędzy klubami – wiosną tego roku w seniorach zadebiutował Kevin Karwowski, jesienią zaś Kacper Stepnowski, Jan Białobrzeski i Kacper Niedźwiecki.

– Byłem związany z tym projektem od samego początku, jako jeden z administratorów klubowych, wraz z Marcinem Romanem. Stąd też wiem ile pracy za nami, jako klubem, by uzyskać Złoty Certyfikat. Mamy nadzieję, że jego uzyskanie przyniesie wiele korzyści Akademii, jej trenerom, ale przede wszystkim zawodnikom. Program Certyfikacji to nie tylko wymagania, ale także wymierne korzyści i przywileje, jak program do zarządzania szkółką piłkarską, baza treningów dla szkoleniowców, mniejsze koszty szkoleń trenerskich czy dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu. Co do tego ostatniego, nie znamy jeszcze jego wielkości, ale jaka by ostatecznie nie była, pomoże w działalności Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej – powiedział rzecznik prasowy Narwi i działacz APN Ostrołęka Tomasz Mrozek.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszej owocnej pracy dla dobra ostrołęckiej młodzieży i lokalnego sportu!