LigaSeniorzy

P. Wiski nowym trenerem bramkarzy

Przedstawiamy ciąg dalszy przebudowy sztabu szkoleniowego Narwi przed rundą wiosenną. Trenerem bramkarzy wiosną 2020 roku będzie Piotr Wiski, wieloletni bramkarz Narwi, od niemal dekady trenujący młodych bramkarzy w Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej.

Jesienią treningi bramkarskie prowadził Daniel Woźniak, jednak zarząd uznał, że lepiej będzie, gdy skupi się on na grze i własnym treningu, a trenerem bramkarzy zostanie ktoś nie walczący o miejsce w bramce. Danielowi bardzo dziękujemy za pracę szkoleniową.

Co do Piotra Wiskiego, 47-letni szkoleniowiec funkcję trenera bramkarzy pełnił już w Narwi tuż po zakończeniu gry w naszym klubie, w latach 2009-11 oraz 2012-13. W latach 2010-11 i od 2015 do chwili obecnej trenował też APN Ostrołęka. Nawiązanie współpracy z Narwią nie oznacza, że Wiski zakończy pracę w Akademii.

Piotr Wiski debiutował jako zawodnik w Narwi w III lidze w wieku 18 lat w sezonie 1990/91. Grał w niej do sezonu 200/01, z przerwą spowodowaną kontuzją oraz rocznym pobytem w Koronie Ostrołęka (gdzie był trenerem). W pierwszej drużynie Narwi zagrał w setce meczów ligowych, potem pojawił się jeszcze w rezerwach w sezonie 2008/09. Karierę kończył w KS CK Troszyn, gdzie przez dwa lata grał w jednym składzie z własnym synem, Kamilem (r. 1992).

Przez wiele lat był także klubowym działaczem, członkiem zarządu i dyrektorem sportowym. Za grę i działalność w Narwi otrzymał w 2012 roku Złotą Odznakę COOZPN.

Jako trener bramkarzy jest odpowiedzialny za wyszkolenie w APN Kacpra Stepnowskiego, który przebojem wdarł się do drużyny Narwi oraz Filipa Olbrysia, który z APN przeszedł do Zagłębia Sosnowiec.

Piotrek, witamy w domu!