AkademiaMłodzież NarwiRocznik 2008

Młodzicy na obozie. Grupy poprowadzą Cezary Stachowicz i Mariusz Sadłowski

Młodzicy Akademii Piłkarskiej Narwi Ostrołęka przebywają obecnie na obozie sportowym w Licheniu Starym. Zawodnicy, którzy będą reprezentowali Niebiesko-Czerwone barwy, odebrali już stroje. Poznali też trenerów, z którymi będą współpracować. Są to Cezary Stachowicz i Mariusz Sadłowski. Obydwóch nie trzeba przedstawiać kibicom Narwi, jednak napiszemy kilka słów o nich, dla rodziców, którzy piłką nie interesowali się, zanim ich dziecko nie zaczęło w nią grać.

Cezary Stachowicz ma niespełna 34 lata, urodził się w Ostrołęce i tu mieszka do tej pory. Posiada licencję trenerską UEFA A, powyżej której znajduje się już tylko UEFA PRO (dla trenerów Ekstraklasy oraz klubów europejskich najwyższych lig). Przygodę z piłką rozpoczynał w trampkarzach Narwi, a następnie przeszedł do Korony Ostrołęka. W barwach tego klubu zadebiutował w seniorach i występował z przerwami 10 lat. Kolejne sześć lat grał w Narwi, również zapisując się w jej historii. Łącznie w piłce seniorskiej zagrał w 325 meczach i strzelił 56 bramek.

Jako trener od 2010 roku prowadził grupy młodzieżowe w UKS Złota Ostrołęka. Od 2017 roku został trenerem w Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, gdzie wprowadził rocznik 2006 do Ekstraligi i wraz z zespołem utrzymał się w mazowieckiej elicie. Obecnie dalej prowadzi rocznik 2006, już jako APN Narew Ostrołęka.

Mariusz Sadłowski ma 42 lata, urodził się w Ostrołęce, ale pochodzi z Dylewa. Jest stryjecznym bratem Tomasza i Jarosława Sadłowskich, którzy tak jak on grali w Narwi. W Niebiesko-Czerwonych zadebiutował w seniorach w 1995 roku, jako 17-latek. Uzbierał około 150 występów w barwach Narwi (1995-2000) i Korony Ostrołęka (2000-02). Na boisku znany był z dobrej techniki.

Posiada licencję UEFA B. Pracę trenerską rozpoczął w Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej w 2011 roku, prowadząc od początku tzw. „grupę młodszą”, złożoną z rocznika 2004 i początkowo także 2005. Z tymi chłopcami pracuje do tej pory, tym razem w drugiej drużynie seniorów Narwi, gdzie zostali przeniesieni. Od 2019 roku podjął również w APN pracę z rocznikiem 2008, który na mocy porozumienia został przeniesiony z Akademii do Narwi.

Do pomocy w sztabie będzie także dwóch asystentów oraz trener przygotowania fizycznego i trener bramkarzy. To sprawia, że rocznik 2008 będzie bodaj najlepiej obsadzonym szkoleniowo w historii naszego klubu, raczej także miasta.

Poniżej przekazujemy kilka zdjęć z obozu rocznika. Informujemy również, że do zespołu można jeszcze dołączyć.  Dwie drużyny Narwi, pod nazwą sponsora głównego Akademii, będą występowały w ligach młodzików (jako EE&C Fotowoltaika Narew Ostrołęka). Start ligi wstępnie planowany jest na 15 sierpnia w przypadku pierwszego zespołu i 22 sierpnia dla drugiej drużyny. O dokładnym terminarzu będziemy informować.