Dobry początek ligi. Narew wygrywa 6-0, Karwowski strzela trzy bramki

Niebiesko-Czerwoni udanie zainaugurowali nowy sezon rozgrywkowy, wygrywając z GKS-em Pokrzywnica 6-0. Po pierwszej połowie, do której można było mieć zastrzeżenia, w drugiej zawodnicy realizowali plan debiutującego w Narwi trenera Andrzeja Sieradzkiego i spokojnie wypunktowali Pokrzywnicę. Świetny mecz zanotował Kevin Karwowski (na zdjęciu głównym), który zdobył swojego pierwszego hattricka w karierze seniorskiej. Siedemnastolatek maczał także palce (u stóp) przy innych trafieniach Narwi.

Mecz rozpoczął się od syreny w godzinę „W” minuty ciszy ku pamięci powstańców warszawskich. Później na stadionie była już tylko piłka, naznaczona wieloma bramkami. Pierwsza bramka padła w 29. minucie gry, po wybiciu piłki na aut przez przeciwników. Po szybkiej kombinacji podań na skrzydle, Piotr Ludwiczak wrzucił piłkę w pole karne. Do główki wyskoczył Przemysław Olesiński oraz dwóch obrońców gospodarzy. Piłka ominęła jednak minimalnie całą trójkę i dotarła do niepilnowanego Kevina Karwowskiego. Nastolatek przyjął piłkę, zmylił obrońcę, który pojawił się obok niego i strzałem w róg bramki zdobył pierwszego gola dla Narwi w tym sezonie.

Na drugiego gola trzeba było czekać aż do dziesiątej minuty drugiej połowy. Długa piłka z obrony trafiła do Karwowskiego, a on zgrał piłę Mariuszowi Marczakowi. Ładny strzał Marczaka z lewej nogi pod poprzeczkę, wylądował w bramce. Następne gole padały w ostatnim kwadransie gry, kiedy Narew między 77. a 86. minutą (czyli w dziewięć minut) cztery razy cieszyła się z gola. Trzeci gol to finisz Kevina Karwowskiego, który dostał piękną piłkę „dziubniętą” pomiędzy obrońców przez Janka Białobrzeskiego, po dłuższej wymianie podań przez Narew. Trzy minuty później mamy szybki atak Narwi, zagranie Marczaka „w uliczkę” do Karwowskiego i młody zawodnik zaliczył pierwszego hattricka w seniorach.

Kolejne, tym razem cztery, minuty później z bramki cieszył się król strzelców ligi z niedawnego sezonu, Przemysław Olesiński. Była to po części kopia poprzedniej akcji, ale kto inny wykończył podanie Marczaka. To nie był jeszcze koniec. Dwie minuty później nastąpiła wrzutka Karwowskiego z lewego skrzydła, po której bardzo dobry strzał głową wykonał Filip Kiernozek. Po nim debiutujący w Narwi Kiernozek może w statystykach obok jedynki przy występach, wpisać także jedynkę przy golach.

01.08.2020, Ostrołęka (Witosa)
Liga okręgowa ciechanowsko-ostrołęcka

Narew Ostrołęka – GKS Pokrzywnica 6-0 (1-0)
Bramki: Kevin Karwowski 29, 77, 80, Mariusz Marczak 55, Przemysław Olesiński 84, Filip Kiernozek 86

Narew: Radczenko – Skarzyński, Niedźwiecki (73. Białobrzeski), Pełtak, Ludwiczak – Strzeżysz, Dąbrowski, Marczak (85. Siurnicki), Karwowski, K. Drężek (40. Kiernozek) – Olesiński.

Pokrzywnica: Miłoński – Przewłocki, Ściborski, Miłoszewski, Rychliński, Krzyżewski (71. Milewski), Orłowski (86. Mućka), Olejnik (90. Dziczek), Michalski, Poroziński (75. Kozłowski), Górecki (61. Borucki).

Widzów: zgodnie z limitem PZPN
Sędziowali: Wojciech Gwiazda – Łukasz Ryfa, Adrian Beczak
Żółte kartki: Skarzyńśki, Niedźwiecki – Górecki