LigaSeniorzy

Cztery bramki Olesińskiego i lider pozostaje w Ostrołęce

Niebiesko-Czerwoni zainkasowali kolejny komplet punktów w tym sezonie, wygrywając pewnie w Glinojecku z Kryształem 4-1. Wszystkie bramki dla naszej drużyny strzelił Przemysław Olesiński. W lidze zadebiutował także w barwach Narwi Mikołaj Banach, który stał się tym samym najmłodszym debiutantem w historii klubu (o tym napiszemy w osobnym newsie).

Mecz zaczął się pomyślnie dla Narwi, która już w 8. minucie objęła prowadzenie. Po serii rzutów rożnych bitych przez Mariusza Marczaka, strzał Przemysława Olesińskiego przyniósł nam pierwszą bramkę. Na drugą trzeba było poczekać do 42. minuty, pomimo wcześniejszych wielu sytuacji strzeleckich. Druga bramka również padła po strzale Przemka. Akcja poszła lewą stroną, Kamil Jastrzębski zgrał pod samą linię końcową boiska, a stamtąd Mariusz Marczak odegrał niemal wzdłuż bramki. Jego koledze z ataku pozostało tylko skutecznie wbić piłkę do siatki, choć atakowali go obrońcy.

Druga połowa nie zdążyła się na dobre rozpocząć, kiedy było już 3-0 dla Niebiesko-Czerwonych. W polu karnym sfaulowany został Kamil Jastrzębski, a sprawiedliwość wymierzył Przemysław Olesiński, trafiając z jedenastego metra. Cztery minuty później prowadzenie Narwi jeszcze się powiększyło. Piotr Ludwiczak i Kevin Karwowski dobrze przycisnęli przeciwników pressingiem, rozegrali ze sobą piłkę, po czym podanie Karwowskiego zakończyło się czwartym golem Olesińskiego.

Od tej pory gospodarze zaczęli częściej atakować, czego punktem kulminacyjnym była 54. minuta i bramka po przejściu wychodzącego z bramki Andrija Radczenki. Ukraiński bramkarz zatrzymał jeszcze kilka strzałów zawodników Kryształu, a kolejne akcje wyjaśniali obrońcy, z Ochrimenką i Borkowskim na czele. Patrząc na mecz można było mieć wrażenie, że kluczem do zwycięstwa było panowanie w środku pola, które przez większość meczu mieliśmy.

Statystyki meczowe podamy w osobnym tekście.

22.08.2020, Glinojeck
Kryształ Glinojeck – Narew Ostrołęka 1-4 (0-2)
Bramki: ? 54 – Olesiński 8, 42, 47, 51

Narew Ostrołęka: Radczenko – Skorupka, Borkowski, Ochrimenko, Ludwiczak (85. Niedźwiecki) – Jastrzębski (72. Banach), Dąbrowski (85. Skarzyński), Pełtak (61. Białobrzeski), Marczak (77. Turek), Karwowski – Olesiński.

Sędziował: Ursyn Smacki (Ciechanów)
Żółte kartki: dwóch zawodników Kryształu – Karwowski, Ludwiczak, Banach