RezerwyZdjęcia

Inauguracyjne zwycięstwo rezerw w deszczu

W deszczową niedzielę kończącą sierpień swój pierwszy mecz ligowy zagrały reaktywowane po wielu latach rezerwy Narwi. „Dwójka”, która pauzowała w pierwszej kolejce, w drugiej podejmowała na stadionie przy ul. Partyzantów zespół GLKS Lelis. Podopieczni trenera Mariusza Sadłowskiego wygrali pewnie 3-0, po bramkach Szymona Szczepanka, Aleksandra Dmochowskiego i Mateusza Turka.

Wyjaśniając obecność ostatniego z wymienionych – aby móc zagrać w meczu drugiego zespołu (lub pierwszego, gdy to rezerwy grają wcześniej w ten sam weekend), nie można zagrać więcej niż pół meczu w tej kolejce w pierwszym. Stąd w składzie dwójki znaleźli się Turek, ale także Kacper Niedźwiecki, Mikołaj Banach i Bartosz Siurnicki.

Narew II wyszła na prowadzenie w 10. minucie meczu, po przejęciu piłki i świetnym uderzeniu Szymona Szczepanka. Druga bramka padła w 36. minucie, kiedy Olek Dmochowski również przechwycił piłkę rywalom, minął najpierw jednego, potem drugiego obrońcę i uderzył celnie. Na trzecią trzeba było poczekać do 79. minuty, kiedy wybiegający za obrońcę Patryk Bolc dostał długie podanie ze środka boiska. Ściągnął on na siebie zawodnika GLKS-u i wystawił piłkę nadbiegającemu Mateuszowi Turkowi, który dokończył dzieła.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce jednego z zawodników i pomimo tego, że próbowali grać piłkę nie podobną do B-klasy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), to można było odnieść wrażenie, że od początku skoncentrowali się na komentowaniu i podważaniu decyzji sędziowskich. Tymczasem już w 5. minucie faul od tyłu na Patryku Bolcu mógł i powinien zakończyć się czerwoną kartką, a nie tylko żółtą.

Duże plusy należy zapisać także na kontach obydwu bramkarzy Narwi, którzy popisywali się kilka razy dobrym refleksem i umiejętnościami. Pewnie zagrały też pozostałe formacje. Ostatecznie wygrana Narwi zasłużona, ale wydaje się, że GLKS w tym sezonie powinien wygrać sporo spotkań.

30.08.2020, Ostrołęka
Klasa B, grupa ostrołęcka
Narew II Ostrołęka – GLKS Lelis 3-0 (2-0)
Bramki: Szczepanek 10, Dmochowski 36, Turek 79

Narew II Ostrołęka: A. Drężek (46. Marciniak) – Banach, Żendzian (80. Dulewicz), Gocłowski (67. Jankowski), Niedźwiecki – Bolc (83. Grala), Turek (80. Klec), Grudziński (80. Kruczyński), Dmochowski – Szczepanek, Siurnicki (64. H. Sadłowski).
Trener: Mariusz Sadłowski.

GLKS Lelis: Prusiński – Mrozek (46. Kacpura), Mamiński, Mażewski, Abramczyk – Szczubełek (46. Ostrowski), M. Kaczyński, Danieluk (85. Stworzyjan), Gleba (81. Rzeszot) – B. Kaczyński (46. Piersa), S. Kaczyński (61. Prusaczyk).

Sędziował: Szymon Kaczmarczyk; asystenci Mariusz Choromański, Arkadiusz Dobkowski
Żółte kartki: Szczepanek, Gocłowski – Danieluk, Mrozek, Abramczyk, Kacpura (dwie)
Czerwone kartki: Jan Kacpura (GLKS, 76. minuta, za drugą żółtą).
Widzów: 50

GALERIA

fot. Tomasz Mrozek