Puchar Polski: Świt Baranowo – Narew 1-5

Narew zwyciężyła kolejny mecz w tym sezonie, tym razem w 3. rundzie Pucharu Polski eliminując Świt Baranowo. Niebiesko-Czerwoni wygrali 5-1 i zameldowali się w kolejnej rundzie.

Rozpoczęliśmy mecz aż z sześcioma młodzieżowcami w składzie, w tym z debiutującym w pierwszej drużynie Aleksander Dmochowski, który to pod koniec pierwszej połowy strzelił pierwszą bramkę dla Narwi. Prowadzić powinniśmy już w 10. minucie, ale słaby strzał Mateusza Turka z najbliższej odległości obronił bramkarza Świtu. Kilka minut później prowadzenia nie przyniosła dwójkowa akcja Turka z Filipem Kiernozkiem. W 40. minucie prowadzenie mógł nam dać Jan Białobrzeski, ale kolejny raz czujny był bramkarz gospodarzy. W 42. minucie po podaniu Piotra Dąbrowskiego w „uliczkę”, Olek Dmochowski zdobył bramkę na 1-0 dla Narwi. Zawodnik ten miał jeszcze szansę na jednego gola, ale nie udało się umieścić piłki w siatce.

Na drugą połowę Narew wyszła aż z pięcioma zmianami w składzie, w każdej formacji. Osiem minut po wznowieniu bramkarz Świtu wykonywał „piątkę”, piłkę po kopnięciu przejął Kamil Jastrzębski i strzelił na 2-0. W 64. minucie Świt zdobył gola kontaktowego, mocnym uderzeniem po skosie. W 70. minucie było już 3-1 dla Narwi, kiedy po rzucie rożnym egzekwowanym przez Wojciecha Skorupkę do siatki Świtu trafił Przemysław Olesiński. Kilka minut później tylko świetna interwencja Wojciecha Grabowskiego powstrzymała Olesińskiego od powiększenia swojego dorobku bramkowego.

Mimo ofiarnej pracy bramkarza Świtu, Narew strzeliła jeszcze dwie bramki. W 82. minucie Wojciech Skorupka pobiegł skrzydłem, mijając kolejnych rywali i zdobył gola strzałem z ostrego kąta. Wreszcie strzelanie zakończyło się w 87. minucie, kiedy do siatki trafił Mateusz Turek, dobijając strzał Aleksandra Dmochowskiego. Potem dwie dobre interwencje zaliczył Adrian Drężek.

09.09.2020, Baranowo
Puchar Polski MZPN: Ciechanów-Ostrołęka
Świt Baranowo – Narew Ostrołęka 1-5 (0-1)
Bramki: Tabaka I 62 – Dmochowski 42, Jastrzębski 53, Olesiński  70, Skorupka 82, Turek 87

Świt Baranowo: W. Grabowski – Dawid, Dąbrowski, Madrak (36. Tadra), Zygmunt (63. Wołosz) – Sakowski (63. S. Ogonowski), Tabaka I (63. S. Ogonowski), K. Olender, D. Olender (63. Tabaka II), Brodowski (63. Michalak) – Dobrzyński (63. Bieńkowski).
Grający trener: Damian Dąbrowski.

Narew Ostrołęka: Stepnowski (46. A. Drężek) – Banach, Borkowski (46. Skorupka), Pełtak, Ludwiczak (46. Dąbkowski (63. Ochrimenko)) – Turek, Dąbrowski, Białobrzeski (46. Olesiński), Dmochowski, Karwowski (46. Jastrzębski) – Kiernozek.
Trener: Andrzej Sieradzki.

Sędzia: Adrian Pydyn (Mława).
Żółte kartki: brak.