LigaSeniorzy

Narew – Ostrovia 4-0. Cztery gole Olesińskiego

W sobotnie popołudnie Narew wygrała siódmy kolejny mecz w lidze, pokonując Ostrovię Ostrów Mazowiecka 4-0. Wszystkie gole zdobył niezawodny w tym sezonie Przemysław Olesiński.

Strzelanie zaczęło się już w 8. minucie, kiedy piłkę ze skrzydła posłał w „kocioł” w polu karnym Wojciech Skorupka. W miejscu, gdzie spadała znajdowali się Przemysław Olesiński i Kamil Jastrzębski. Pierwszy z wymienionych został powalony na murawę, ale mimo tego udało mu się  oddać strzał, niemal z pozycji leżącej i bramkarz gości musiał pierwszy raz wyjmować piłkę z siatki. W 35. minucie uśmiechnęło się do nas szczęście, gdy po strzale zawodnika Ostrovii instynktownie interweniował Andrij Radczenko. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na piłkarzach gości, bo cztery minuty przed przerwą stracili drugiego gola. Zdobył go znów Przemysław Olesiński, , przechwytując zagranie rywali, naciskanych przez Piotra Dąbrowskiego.

Już pięć minut po wznowieniu gry prowadziliśmy 3-0, grając mądrą piłkę i atakując, od obrońców po napastnika. Wrzutka Piotra Ludwiczaka w pole karne została zamknięta przez Przemka Olesińskiego, który tym samym skompletował kolejny hattrick w tym sezonie. Nie był to koniec jego strzelania w sobotę. W 77. minucie znów obsłużył go zagraniem Wojciech Skorupka i było 4-0.

Warto odnotować jeszcze debiut w meczu ligowym Aleksandra Dmochowskiego, który zmienił Mateusza Pełtaka. W opinii obserwatorów cała drużyna Narwi zasługuje na pochwałę za konsekwentną i ciekawą dla oka grę. Gdybyśmy mieli przyznać wyróżnienie, to powędrowałoby one oprócz strzelca czterech bramek do Ołeha Ochrimenki, który był tego dnia nie do przejścia, rozgrywał piłkę mądrze, bezpiecznie i walczył do końca na pełnych obrotach mimo częstych fauli na nim.

Przed meczem jubileuszową nagrodę – statuetkę od zarządu Narwi, w podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz klubu otrzymał trener Jerzy Tonewo.

Ostrołęka, 12.09.2020
Liga okręgowa ciechanowsko-ostrołęcka
Narew Ostrołęka – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 4-0 (2-0)
Bramki: Przemysław Olesiński 8, 41, 50, 77

Narew Ostrołęka: Radczenko – Skorupka, Borkowski, Ochrimenko, Ludwiczak – Jastrzębski (68. Turek), Dąbrowski (62. Białobrzeski), Pełtak (75. Dmochowski), Marczak (86. K. Drężek), Karwowski (80. Banach) – Olesiński.
Trener: Andrzej Sieradzki

Sędziował: Paweł Maciak (Mława)
Żółte kartki: Borkowski – Gromek.

 

Minigaleria

fot. Tomasz Mrozek