AkademiaMłodzież NarwiRocznik 2008

Dalsze pogromy w wykonaniu młodzików

Kolejne dwa przekonujące zwycięstwa mają za sobą młodzicy Narwi z rocznika 2008, którzy pokonali w sobotę na wyjeździe GKS Pokrzywnica 12-0, natomiast w środę 11-0 dziewczęta z FUKS-u Pułtusk, również na wyjeździe. Zespół jest oczywiście na pierwszym miejscu w lidze z ośmioma zwycięstwami w ośmiu meczach.

Ze szkoleniowego punktu widzenia dwa ostatnie mecze niewiele nam dały – przyznaje trener Mariusz Sadłowski. Dlatego powoli odliczać możemy kolejki do końca ligi i, jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, awansu do I ligi okręgowej, gdzie przeciwnicy powinni być bardziej wymagający.

Dzisiaj dokończona zostanie ósma kolejka, ale już wiadomo, że na czele będzie nasz zespół, który ma dotąd 24 punkty, a druga drużyna – Football Academy Płońsk – ma ich „tylko” 18. Młoda Narew nie przegrała dotąd meczu i nie straciła bramki, strzelając ich aż 76. Bilans byłby prawdopodobnie jeszcze większy, ale Sokół Nasielsk, który przegrywa mecze bardzo wysoko, do Ostrołęki nie przyjechał, oddając mecz walkowerem zaledwie 0-3.

W lidze pozytywnie wyróżniają się zespoły z Płońska, o podobnie brzmiących nazwach: Football Academy i Football School, z którymi Młoda Narew wygrała zaledwie 3-0 i 2-0.


GKS Pokrzywnica – EE&C Fotowoltaika Narew Ostrołęka 0-12 (0-5)
Bramki: Popławski trzy, Fidura trzy, Krawczak dwie, Sikora dwie, Jasik dwie, Nalewajk.

Narew: Chomentowski – Gołaszewski, Marciniak, Roman, Prusik, Jasik, Nalewajk, Krawczak, Popławski. Oraz: Iwański, Sikora, Maciejewski, Fidura.

FUKS Pułtusk – EE&C Fotowoltaika Narew Ostrołęka 0-11 (0-5)
Bramki: 
Nalewajk dwie, Krawczak dwie, Fidura dwie, Iwański dwie, Popławski, Maciejewski, Roman.

Narew: Frankowski – Gołaszewski, Marciniak, Roman, Prusik, Jasik, Nalewajk, Krawczak, Popławski. Oraz: M. Dobkowski, K. Zalewski, Iwański, C. Mierzejewski, Maciejewski, Fidura.


Lista strzelców rocznika 2008 (oba zespoły) – stan na 24.09.2020:

  • 15 bramek: Rafał Fidura;
  • 14 bramek: Eryk Krawczak;
  • 9 bramek: Kacper Nalewajk;
  • 6 bramek: Krystian Popławski, Mateusz Roman;
  • 5 bramek: Bartłomiej Iwański, Kacper Maciejewski;
  • 4 bramki: Adrian Jasik;
  • 3 bramki: Kacper Kociński, Hubert Prusik, Adrian Sikora, Bartłomiej Wiśniewski;
  • 2 bramki: Dawid Jelito, Kamil Zalewski;
  • 1 bramka: Piotr Gołaszewski, Jakub Gumkowski, Dawid Malanowski, Adam Mierzejewski, Cezary Mierzejewski, Aleksander Zalewski, Maciej Załęski.