Podsumowanie udziału w Pucharze Polski

W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski Narew przegrała na wyjeździe z PAF-em Płońsk 0-2. Oznacza to koniec tegorocznej przygody, która trwała tym razem trzy rundy. Narwianie wcześniej pokonali wysoko Bartnika Myszyniec oraz Świt Baranowo. Na naszej stronie podsumowujemy tegoroczny start w Pucharze.

Zajmiemy się tu tylko występami pierwszej drużyny seniorów Narwi. Dwójka odpadła w pierwszym meczu i paradoksalnie zamiast dać więcej możliwości występów młodzieży, sprawiło to, że możliwości te drastycznie spadły. Z odpadającej drugiej drużyny, trener Andrzej Sieradzki mógł bowiem powołać na stałe do pucharowej kadry tylko trzech zawodników. Padło na Adriana Drężka, Bartosza Siurnickiego i Mikołaja Banacha. Zagrać mogli także zawodnicy „dwójki”, którzy nie zagrali w meczu pucharowym, dzięki czemu debiut zaliczyli Aleksander Dmochowski i Wojciech Dąbkowski.

Mecze pucharowe okazały się być dla młodych zawodników trampoliną do pierwszej drużyny. Po debiucie w meczu z Bartnikiem, okraszonym bramką, szansę w pierwszej drużynie dostał Mikołaj Banach. Gol i asysta ze Świtem Baranowo sprawiły, że do wyższej ligi na stałe powędrował także Aleksander Dmochowski. Panowie mają odpowiednio 15 i 18 lat, więc awans do pierwszej drużyny przyszedł im szybko. Pokazuje to też, że warto grać ambitnie w pucharze, bo szansa jest na wyciągnięcie ręki.

W Pucharze Polski zagrało 22 zawodników, połowę z nich stanowili młodzieżowcy, którzy łącznie spędzili na boisku 1398 minut, przy 1572 minutach starszych kolegów. Pokazuje to kierunek, który obrała w tych rozgrywkach Narew.

Wyniki:

• 19.08.2020, Bartnik Myszyniec – Narew 1-4 (Banach 62, Turek 64, Siurnicki 88, Olesiński 90; Pełtak n/k 9)
  • 09.09.2020, Świt Baranowo – Narew 1-5 (Dmochowski 42, Jastrzębski 53, Olesiński 70, Skorupka 82, Turek 87)
  • 23.09.2020, PAF Płońsk – Narew 2-0

Najwięcej czasu na boisku w rozgrywkach pucharowych spędził Mateusz Turek – 250 minut na 270 możliwych. Poniżej przedstawiamy pełną rozpiskę, gdzie obok liczby występów w nawiasach podane są minuty gry. Podkreślono młodzieżowców.

• 3 mecze: Mateusz Turek (250), Mikołaj Banach (225), Kacper Stepnowski (225; 3 stracone bramki), Jan Białobrzeski (225), Piotr Dąbrowski (200), Kamil Jastrzębski (180), Michał Borkowski (180), Piotr Ludwiczak (140), Ołeh Ochrimenko (162),  Kevin Karwowski (135);
  • 2 mecze: Filip Kiernozek (150), Aleksander Dmochowski (135), Mateusz Pełtak (135), Kacper Niedźwiecki (105), Przemysław Olesiński (90), Wojciech Skorupka (75);
  • 1 mecz: Bartosz Siurnicki (90), Paweł Skarzyński (90), Konrad Drężek (65), Adrian Drężek (45; 1 stracona bramka), Maciej Kubeł (25), Wojciech Dąbkowski (18).

Strzelone bramki:

• 2 gole: Mateusz Turek, Przemysław Olesiński.
  • 1 gol: Mikołaj Banach, Kamil Jastrzębski, Aleksander Dmochowski, Bartosz Siurnicki, Wojciech Skorupka.