Wracamy na fotel lidera! Wąsewo – Narew 0-3

Po zwycięstwie 3-0 z KS Wąsewo na wyjeździe, Narwianie wykorzystali potknięcie zawodników Żbika Nasielsk i wyminęli ich w tabeli. Narew po dziesięciu rozegranych kolejkach znów jest na szczycie tabeli ligowej. Żbik tymczasem zremisował bezbramkowo z MKS-em Ciechanów. W sobotę 10 listopada do Ostrołęki przyjadą piłkarze z Nasielska, którzy będą chcieli przywrócić kolejność do stanu sprzed tej kolejki.

Mecz w Wąsewie przebiegał pod całkowite dyktando Niebiesko-Czerwonych. Gospodarze, którzy zagrali w biało-żółtych strojach, wypadli ogólnie dosyć blado, nie mogąc znaleźć sposobu na dobrze działającą „maszynę” trenera Sieradzkiego. Rezultat 3-0 jest zresztą najniższym z możliwych, bo sytuacji strzeleckich było więcej. W najlepszej z nich Przemysław Olesiński trafił w słupek.

Nie zamierzamy oczywiście tej sytuacji wytykać naszemu strzelcowi, choćby z tego powodu, że wszystkie trzy strzelone bramki były jego dziełem. W 25. minucie Przemek pobiegł z akcją indywidualną, a kiedy bramkarz wybronił jego strzał, odwrócił się, zebrał piłkę i uderzył ponownie, dobijając piłkę do bramki. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Olesiński strzelił drugiego gola, uderzając bez przyjęcia, po zagraniu Kamila Jastrzębskiego. Trzeci gol dla Narwi zdobyty został na początku drugiej połowy. Mariusz Marczak „dziubnął” piłkę do Przemka Olesińskiego, a ten mijając kolejnych zawodników Wąsewa, zakończył akcję celnym strzałem.

Sobotnie spotkanie nie niosło ze sobą zbyt wielkiej historii – wpadły za to bardzo ważne trzy punkty. Dobra wiadomość jest też taka, że do gry wrócił Piotr Strzeżysz, czyli niezwykle ważne ogniwo układanki trenera. Tymczasem w odwrotnym kierunku podążył jeden z zawodników Wąsewa, którego karetka zabrała ze stadionu. Życzymy szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia!

03.10.2020, Wąsewo
Liga Okręgowa Ciechanów-Ostrołęka
KS Wąsewo – Narew Ostrołęka 0-3 (0-2)
Bramki: Olesiński 25, 40, 47

Narew Ostrołęka: Radczenko – Borkowski, Dąbrowski, Ochrimenko, K. Drężek (90. Kubeł), Białobrzeski (70. Strzeżysz), Karwowski (85. Pełtak), Ludwiczak (80. Niedźwiecki), Jastrzębski, Olesiński, Marczak (75. Turek).
Trener: Andrzej Sieradzki

Sędziował: Tadeusz Siemionko