Mecz na szczycie w cieniu „żółtej strefy”

W sobotę Narew rozegra swój 25 ligowy mecz przeciwko ekipie Żbika Nasielsk. Hit kolejki, w którym liderująca Narew podejmie wicelidera, zostanie zorganizowany zgodnie z wchodzącymi od soboty obostrzeniami rządowymi, zgodnie z którymi cały kraj wszedł do tzw. żółtej strefy obostrzeń epidemicznych.

Przypomnijmy, jak wygląda zapis wytycznych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej:

Zgodnie z przepisami państwowymi oraz wytycznymi Mazowieckiego ZPN mecz w strefie żółtej musi być rozgrywany bez udziału publiczności gości, a na obiekcie podczas jego trwania może przebywać do 100 osób tj. 70 osób ze strony drużyny gospodarzy w tym kadra zawodnicza, sztab szkoleniowy oraz kierownictwo klubu i 30 osób ze strony drużyny gości w tym kadra zawodnicza, sztab szkoleniowy oraz kierownictwo klubu – z wyłączeniem obsługi (tj. opieka medyczna, sędziowie, delegat, obserwator, służby klubowe w ilości zgodnej z § 16 ust. 3 i 4 Regulaminu Rozgrywek: IV liga ? 5 osób, LO ? 4 osoby, Kl. A i B ? 3 osoby, pozostałe klasy (od A1 do F2) ? 2 osoby, akredytowani przedstawiciele mediów, obsługa techniczna obiektu)

W związku z tym, prosimy osoby chcące obejrzeć mecz na żywo, o zgłaszanie się do klubu. W pierwszej kolejności zapisywani będą członkowie Klubu Kibica Narwianie (aktualna lista tutaj). Prosimy osoby, które przybędą na mecz, aby stosowały się do rządowych zaleceń.

Kibice gości nie mogą zostać wpuszczeni, zapraszamy do obejrzenia tranamisji z meczu, którą przeprowadzimy na Facebooku.


Przyjrzyjmy się dotychczasowym meczom na linii Narew – Żbik. Zaczęliśmy grać ze sobą w 1967 roku i przez wiele lat były to częste kontakty. Kiedy w połowie lat 70. Narew awansowała do III ligi, nasze drogi przestały się przecinać na 20 kolejnych lat. Do rywalizacji powróciliśmy na przełomie XX i XXI wieku i znów zakończył ją awans Narwi, tym razem do „nowej’ III ligi. Ostatnie dwa mecze zagraliśmy w minionym sezonie, notując dwa remisy 2-2, które w dużej mierze zadecydowały o tym, że ani Niebiesko-Czerwoni, ani Żbik nie wywalczyli awansu do IV ligi.

Z nasielskim zespołem graliśmy już 24 mecze, z których Narew wygrała dokładnie połowę, 7 razy był remis, a 5 razy wygrał Żbik. W bramkach prowadzi Narew 62:41. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko mecze rozegrane w Ostrołęce, to Narew wygrała 8 z 12 spotkań, trzy razy padł remis, a Żbik wygrał tylko raz, w 1998 roku (remis był blisko, ale nie strzeliliśmy karnego). Najgorzej wspominana powinna być przez nasielszczan konfrontacja z 1980 roku, kiedy Żbik poległ w Ostrołęce aż 0:12!

 

Dotychczasowe pojedynki Narwi ze Żbikiem Nasielsk:

  • 1967/68 – B klasa [5], W, 1-3 (brak danych o strzelcach), trener Bronisław Buszta
  • 1967/68 – B klasa [5], D, 4-2 (b/d), trener Bronisław Buszta
  • 1968/69 – B klasa [5], W, 1-3 (b/d), trener Aleksander Harabasz
  • 1968/69 – B klasa [5], D, 1-1 (b/d), trener Aleksander Harabasz
  • 1971/72 – B klasa [5], D, 4-3 (Waldemar Marczak, Leszek Marczak, samobójcza, Jacek Majewski), trener Aleksander Harabasz
  • 1971/72 – B klasa [5], W, 0-0, trener Piotr Nierychło
  • 1972/73 – B klasa [5], W, 0-1, trener Piotr Nierychło
  • 1972/73 – B klasa [5], D, 4-0 (Marian Eller dwie, Ryszard Pyskło, Jan Zalewski), trener Piotr Nierychło
  • 1979/80 – Liga okręgowa [4], W, 3-1 (b/d), trener Jerzy Szaławiga
  • 1979/80 – Liga okręgowa [4], D, 12-0 (b/d), trener Jerzy Szaławiga
  • 1998/99 – IV liga [4], D, 1-2 (Marcin Roman; Z.Gontarz nie strzelił karnego), trener Waldemar Marczak
  • 1998/99 – IV liga [4], W, 1-5 (Andrzej Kamiński), trener Waldemar Marczak
  • 1999/00 – IV liga [4], W, 4-4 (Paweł Zalewski, Jacek Żylak dwie, Marcin Roman), trener Waldemar Marczak
  • 1999/00 – IV liga [4], D, 3-1 (Piotr Strzeżysz, Wiesław Świętochowski, Jacek Żylak), trener Jan Zalewski
  • 2000/01 – IV liga [4], W, 4-3 (Zbyszek Gontarz dwie, Tomasz Sadłowski, Jacek Żylak), trener Jan Zalewski
  • 2000/01 – IV liga [4], D, 3-2 (Mariusz Nadrowski, Piotr Strzeżysz, Wiesław Świętochowski), trener Marian Szarama
  • 2004/05 – IV liga [4], W, 1-1 (Arkadiusz Pyskło), trener Krzysztof Etmanowicz
  • 2004/05 – IV liga [4], D, 1-0 (Marcin Truszkowski), trener Krzysztof Etmanowicz
  • 2005/06 – IV liga [4], D, 2-2 (Rafał Wyrębek, Piotr Strzeżysz), trener Bogusław Oblewski
  • 2005/06 – IV liga [4], W, 3-2 (Łukasz Grzeszczyk, Arkadiusz Pyskło, Piotr Strzeżysz), trener Wojciech Łazarek
  • 2006/07 – IV liga [4], D, 3-0 (Arkadiusz Pyskło, Sebastian Rudziński, Piotr Strzeżysz), trener Janusz Czapski
  • 2006/07 – IV liga [4], W, 4-3 (Taras Wołyneć, Kamil Dębek, Daniel Wargulewski, Siergiej Mozoł), trener Sławomir Stanisławski
  • 2019/20 – Liga okręgowa [6], D, 2-2 (Mateusz Pełtak, Mariusz Marczak), trener Dariusz Narolewski
  • 2019/20 – Liga okręgowa [6], W, 2-2 (Piotr Strzeżysz, Kamil Jastrzębski; CZ Kevin Karwowski), trener Dariusz Narolewski

Porównanie obu drużyn:

Poniżej podajemy dane z pełnej tabeli, a pod spodem w nawiasach w przypadku Narwi dane tylko za mecze domowe, a w przypadku Żbika – mecze wyjazdowe.

 

Narew Ostrołęka vs Żbik Nasielsk
1. Pozycja w tabeli 2.
9
(5)
Zwycięstwa 8
(3)
0
(0)
Remisy 2
(1)
1
(0)
Porażki 0
(0)
Z-Z-Z-P-Z
(Z-Z-Z-Z-Z)
Forma Z-Z-Z-ZR
(RZ-Z-Z)
36
(20)
Zdobyte bramki 31
(15)
8
(2)
Stracone bramki 10
(5)
21 – Olesiński
5 – Marczak
4 – Karwowski
 Najlepsi strzelcy  16 – Bramowicz
4 – Adamski
3 – Stańczak

 

Opracowanie: Tomasz Mrozek. Zdjęcie: Robert Kępisty.