Ważne zwycięstwo rezerw. Narew II pokonała lidera

Rezerwy Narwi wygrały wysoko, bo 4-0, w meczu z liderem B-klasy, ULKS-em Ołdaki. Niedzielny mecz na średniej jakości murawie (grząsko i ślisko po deszczach), mógł się podobać publiczności.

Goście zaczęli niemrawo, grając bardzo głęboko, co wykorzystywali Narwianie, stwarzając sytuacje. W 9. minucie bramkarz ULKS-u postanowił sfaulować Olka Dmochowskiego na boku pola karnego, po czym usłyszeliśmy gwizdek sędziego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Jan Białobrzeski, grający zresztą w tym meczu nietypowo z numerem 11 na koszulce. Następnie dwie dogodne sytuacje, zakończone strzałami mieli przyjezdni, jednak pewnie bronił Krystian Marciniak. W odpowiedzi, akcję przeprowadziła Narew, ale uderzenie Mateusza Turka trafiło w poprzeczkę.

W drugiej połowie goście musieli zaryzykować, chcąc się obronić, ale Narew II umiejętnie się ustawiała, przerywając akcje Ołdaków i tworząc z nich często kontrataki. Dużo ożywienia wniosło wprowadzenie Patryka Bolca na skrzydło, gdzie często wchodził on w pojedynki z rywalami. Akcje bramkowe poszły jednak drugą stroną boiska. W 56. minucie meczu sam na sam z bramkarzem wyszedł Aleksander Borkowski, po podaniu Mateusza Turka. Strzał był celny i piłka wpadła do bramki przy słupku.

Kolejne gole wpadły w końcowym kwadrancie – najpierw wyręczył nas zawodnik ULKS-u, zaskakując swojego kolegę na bramce. Później po podaniu wchodzącego z ławki Michała Gocłowskiego, gola strzelił Mateusz Turek. Ten sam zawodnik mógł strzelić jeszcze jedną bramkę w ostatniej minucie, ale zabrakło odrobinę precyzji.

11.10.2020, Ostrołęka (ul. Partyzantów)
Klasa B Ciechanów-Ostrołęka, grupa ostrołęcka
Narew II Ostrołęka – ULKS Ołdaki 4-0 (1-0)
Bramki: Białobrzeski 9 (k), Dmochowski 56, samobójcza 78, Turek 85

Narew II: Marciniak (46. Drężek) – Banach (75. Gocłowski), Niedźwiecki (80. Dulewicz), Skarzyński, Kubeł (80. Kruczyński) – Bieńkowski (80. Dąbkowski), Białobrzeski, Dmochowski, Turek, Grudziński (46. Bolc) – Klec (75. Szczepanek).

Sędziował: Wargulewski (Olszewo-Borki)
Żółte kartki: dwóch zawodników ULKS-u