Rywale

Wysokie kary dla piłkarzy Sony. Dwa lata za starcie z Tunezyjczykiem

Wydział Dyscypliny Ciechanowsko-Ostrołęckiego Związku Piłki Nożnej ukarał drakońskimi karami dwóch zawodników Sony Nowe Miasto. Damian Mielczarek i Michał Bandurski zgodnie z orzeczeniem zagrać w piłkę będą mogli dopiero w 2022 roku.

Obaj zawodnicy zostali ukarani czerwonymi kartkami w starciu Sony z Tęczą Ojrzeń (6-4) w 10. kolejce. W 90. minucie meczu rozgorzała sytuacja, w której oprócz nich, czerwień zobaczył zdobywca dwóch bramek dla Tęczy, Tunezyjczyk Lofti Khadhraoui. Relacje z meczu są sprzeczne, zależnie od tego, z którym klubem związana jest osoba relacjonująca.

W mediach pojawiają się informacje o prowokacyjnym zachowaniu Tunezyjczyka, oraz o przesadzonej reakcji Mielczarka. Doszło do zwarcia, w którym jedni mówią o odepchnięciu, a drudzy o uderzeniu pięścią w twarz zawodnika Tęczy. Prawdopodobnie bliżej prawdy jest ta druga wersja, co tłumaczyłoby wysokość kary zawieszenia, która skończy się Damianowi Mielczarkowi 8 kwietnia 2022 roku. Khadhraoui dostał zaś zawieszenie na trzy mecze.

Ciekawa i mocno kontrowersyjna jest zaś kara dla Michała Bandurskiego, który ukarany został za, jak to nazwał portal plonskwsieci.pl „użycie słów o charakterze dyskryminacyjnym w stosunku do zawodnika z Afryki”. Bandurski będzie mógł bowiem zagrać dopiero 10 października 2022 roku.

Sona Nowe Miasto odwołała się od tej kary i, jak udało się nam ustalić, ma zamiar powiadomić o sprawie media, gdyż klub uważa wysokość kary za nieproporcjonalną do przewinienia.

 

Więcej tutaj – link.