LigaSeniorzy

Kolejny komplet punktów jest nasz. Narew wypunktowała Błękitnych

Niebiesko-Czerwoni wywieźli trzy ważne punkty z Raciąża, gdzie pewnie pokonali Błękitnych 4-0. Golami podzielili się Przemysław Olesiński, Mateusz Pełtak, Wojciech Skorupka i Mateusz Turek. Błękitni bronili się mądrze przez całą pierwszą połowę, ale taktyka ta jest bardzo męcząca, toteż opadli z sił, kiedy Narew konsekwentnie grała swoje.

Pierwsza ciekawa akcja Narwi miała miejsce w 15 minucie, ale bramkarz gospodarzy przeciął dobre dośrodkowanie Piotra Ludwiczaka. Przez kolejne minuty Narew przeważała, Błękitni pierwszy strzał oddali bodajże w 25. minucie, sporo ponad bramką. Było to już po wymuszonej zmianie Piotra Ludwiczaka (uraz) na Wojciecha Skorupkę. W 25. minucie jeden z obrońców zablokował strzał Mateusza Pełtaka z „główki”, po wrzutce Przemysława Olesińskiego. W 40. minucie to Błękitni przeprowadzili bardzo dobrą kontrę, zakończoną strzałem z ostrego konta, po którym piłka minęła bramkę o jakiś metr. Do przerwy żadna z drużyn nie strzeliła gola.

Dużo walki wniósł wprowadzony na boisko już po przerwie Kevin Karwowski. To właśnie on przeciął podanie w środku pola do napastnika i odegral piłkę Mateuszowi Pełtakowi. Ten podał do Mariusza Marczaka, a on z kolei wystawił piłkę Przemysławowi Olesińskiemu. Po chwili było 1-0 dla Niebiesko-Czerwonych. W drugiej połowie wyraźnie widać było moment, kiedy Błękitni zaczęli opadać z sił – zaczęli wtedy bardzo dużo faulować. Bo jednym z fauli wrzutka poszła na głowę Michała Borkowskiego, a z prawej strony piłkę do siatki wbijał Mateusz Pełtak. W końcówce piłkę w polu karnym dostał Wojciech Skorupka (świetne rozegranie z Kevinem Karwowskim), który pewnym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza rywali po raz trzeci. Dwie minuty później po dobrej centrze Skorupki dwóch zawodników Narwi minęło się z piłką. Czwarty gol padł w przedostatniej minucie, po zagraniu z prawej strony piłkę do siatki skierował Mateusz Turek. Asystę zaliczył Kacper Niedźwiecki, który już w meczu rezerw w zeszłą niedzielę miał ochotę zapunktować w tej klasyfikacji.

17.10.2020, Raciąż
Liga okręgowa Ciechanów-Ostrołęka
Błękitni Raciąż – Narew Ostrołęka 0-4 (0-0)
Bramki: Olesiński 64, Pełtak 69, Skorupka 86, Turek 89

Narew: Radczenko – Borkowski, Pełtak, Ochrimenko, Drężek (82. Niedźwiecki), Białobrzeski (56. Karwowski), Strzeżysz (80. Dąbrowski), Ludwiczak (18. Skorupka), Jastrzębski (70. Turek), Olesiński, Marczak.

Żółte kartki: Białobrzeski, Ochrimenko, Dąbrowski.