LigaSeniorzy

Narew – Sona 4-0. Pewna wygrana w ostatnim meczu tego roku

Narew wygrała z Soną Nowe Miasto 4-0 w ostatnim meczu rundy jesiennej, skutecznie gasząc niemal wszystkie ataki rywali i robiąc swoje. Dobrze zagrała nasza młodzież, która walczyła i mądrze rozgrywała piłkę.

Spotkanie rozpoczęła minuta ciszy, ku pamięci zmarłego byłego trenera Narwi, Andrzeja Prawdy. Narew wyszła na prowadzenie już w 11. minucie meczu, kiedy z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Skorupka, a Przemysław Olesiński nie dał szansy bramkarzowi Sony, uderzając bardzo celnie. Kolejna dobra szansa była w 35. minucie, ale wychodzący sam na sam z bramkarzem Kamil Jastrzębski upadł w polu karnym – zdaniem sędziego dodając trochę od siebie, toteż karnego nie było. Narwianie kontrolowali przebieg gry na boisku i bezpiecznie prowadzili do przerwy 1-0.

Po zmianie stron mieliśmy wymuszoną zmianę w obronie, kiedy grający dobre zawody Ołeh Ochrimenko doznał kontuzji po zwarciu z rywalem. Sześć minut później zmienił się za to wynik. Po rzucie rożnym do piłki wyskoczył najwyżej Kacper Niedźwiecki. Jego strzał głową wyjęty został przez bramkarza, ale na szybką dobitkę bramkarz rywali nie mógł już nic poradzić.

Kolejny gol padł po akcji lewym skrzydłem i szarży Wojciecha Skorupki. Zgrał on piłkę sprzed linii końcowej do Kevina Karwowskiego. Ten przyjął futbolówkę i spokojnie podwyższył wynik na 3-0.

Tuż przed końcem meczu uzyskaliśmy czwartego gola. Po pressingu w wykonaniu Konrada Drężka i debiutującego Bartosza Bieńkowskiego, odzyskaliśmy piłkę. Następnie Piotr Strzeżysz rozegrał piłkę we dwóch z Przemysławem Olesińskim, zbiegł do boku i strzałem po skosie ustrzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.

W międzyczasie także Sona dochodziła do sytuacji strzeleckich, ale na posterunku byli nasi obrońcy lub bramkarz. Mecz drugiej z trzecią drużyną ligi zakończył się pewnym zwycięstwem wicelidera z Ostrołęki.

14.11.2020, Ostrołęka
Liga okręgowa Ciechanów – Ostrołęka
Narew Ostrołęka – Sona Nowe Miasto 4-0 (1-0)
Bramki: Olesiński 11, Niedźwiecki 58, Karwowski 72, Strzeżysz 88

Narew Ostrołęka: Radczenko – Niedźwiecki, Ochrimenko (52. Dąbrowski), Borkowski – Skorupka, Strzeżysz, Białobrzeski (85. Bieńkowski), Ludwiczak (82. Kubeł) – Jastrzębski (62. Karwowski), Olesiński, K. Drężek (70. Turek).
Trener: Andrzej Sieradzki

Sona Nowe Miasto: Stefański – Załęcki, Wiktorowicz, Ł. Młudzikowski (63. Elak), Siek, Borek, Kaczor (85. Kowalczyk), W. Młudzikowski, Małecki, Sokołowski, Zdunek (87. Dąbkowski).

Sędziował: Sebastian Załęski
Mecz zamknięty dla publiczności


Mini galeria

fot. + txt tm