AkademiaMłodzież NarwiRocznik 2008

Młodzicy wygrali z Nakami, trwają zimowe treningi

Drużyna młodzików Akademii Piłkarskiej Narwi nie rezygnuje z treningów i grania sparingów, póki pozwala na to pogoda. Chłopcy zagrali ostatnio mecz z dobrą drużyną Naki Olsztyn, wygrywając 5-1. Frekwencja na treningach dopisuje, a trenerzy urozmaicają je specjalnymi zajęciami.

W ubiegłym tygodniu chłopcy odbyli jednostkę treningową w ramach treningu motorycznego poprowadzonego przez Michała Lelujkę. Kilka zdjęć z tych zajęć ilustruje ten tekst.  Teraz treningi motoryczne odbywają się regularnie, raz w tygodniu, podobnie jak trening bramkarski, który prowadzi Piotr Wiski.

Następnie rozegrany został mecz sparingowy z Nakami Olsztyn, który grany był najpierw w składach 9-osobowych dwa razy po 35 minut, następnie zagrano 30 minut w składach 11-osobowych, sumując wynik. Pierwszą część Narwianie wygrali 3-1, a następnie dorzucili jeszcze dwie bramki. Jednego gola nie uznał sędzia. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Mateusz Roman i Kasjan Godlewski oraz raz Adrian Jasik, z rzutu wolnego. Coraz częściej wprowadzane są do treningów elementy gry po jedenastu, gdyż zbliża się coraz bardziej czas, kiedy chłopcy zaczną grać w lidze w takich składach. Doświadczenie uczy, że dla wielu grup jest to bolesne przejście, dlatego trenerzy chcą dużo wcześniej przygotować zespół na ten fakt.

Oprócz dobrej gry w meczu sparingowym, trenerzy Mariusz Sadłowski i Cezary Stachowicz są też bardzo zadowoleni z frekwencji na treningach grup młodzików. Zespół trenuje wspólnie i przykładowo we wtorek na zajęciach pojawiło się 33 zawodników, przy tylko kilkuosobowej nieobecności – pomimo niesprzyjających warunków pogodowych (dosyć silny wiatr, pojawił się też śnieg). Chłopcy byli jednak dobrze ubrani i gotowi do pracy.

Jak przekazał trener Sadłowski, szkoleniowcy są zachwyceni podejściem grupy do treningów. Cały czas można dołączyć do zespołów, gdyż wiosną, tak jak i jesienią, w lidze będą grały dwie ekipy Narwi.