eSport

Narew startuje w e-sportowym Pucharze Polski PZPN. Przedstawiamy zawodników!

Kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że organizowana będzie e-sportowa edycja Pucharu Polski, w którym grać będą reprezentanci klubów zgłoszonych do struktur związkowych. Rozgrywki grane będą w grę FIFA 21, najpierw w drabinkach wojewódzkich, następnie ogólnopolskich. Do turnieju zgłoszona została drużyna Narwi Ostrołęka, która powinna być naprawdę mocnym zespołem.

Najpierw do składu trafił ostrołęczanin, Patryk Majewski vel mayor, który reprezentował barwy Cracovii Kraków w pierwszym sezonie istnienia Ekstraklasy w e-sporcie. Obecnie zajmuje się on organizacją sekcji e-sportowej w Arce Gdynia, w której to koszulce prezentuje się na grafice powyżej.

Za sprawą Patryka, do zespołu dołączył Marcin Sczes, czyli mrn. Mówimy o reprezentancie Polski w Narodowej Drużynie e-sportu, powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ma on za sobą zwycięstwo w pierwszym sezonie Ekstraklasa Games (barwy Pogoni Szczecin), trzy zwycięstwa w Playstation League oraz wicemistrzostwo Polski w FIFA 17. Na zdjęciu powyżej reprezentuje barwy Zagłębia Lubin, z którym też był związany.

Jak widać, skład, który zbudowała Narew na rozgrywki E-Sportowego Pucharu Polski powinien nieźle namieszać. Nie możemy się doczekać meczów, do których linki będziemy starali się umieszczać na naszej stronie oraz na Facebooku. Jeżeli tylko będą prowadzone relacje na żywo z meczów, udostępnimy je na pewno. Prawdopodobnie będzie to możliwe dopiero w fazie centralnej, więc tym bardziej życzymy reprezentantom Narwi udanych meczów! 🙂

P.S. Poniżej zamieszczamy nagranie z finału Mistrzostw Polski w FIFA17 z udziałem Marcina Sczesa oraz rozmowę Mateusza Delugi z Patrykiem Majewskim.