eSport

Narew wygrała regionalny finał esportowego Pucharu Polski! 5-4 z Widzewem Łódź

Drużyna Narwi Ostrołęka w składzie Marcin „mrn” Sczes i Patryk „mayor” Majewski przebrnęła jak burza przez regionalną edycję eSportowego Pucharu Polski, organizowaną przez PZPN. W finale nasi zawodnicy zmierzyli się z faworytem, Widzewem Łódź, zwyciężając po bardzo ambitnej grze 5-4.

Droga do ogólnopolskich finałów, które odbędą się na początku roku, wiodła przez mecze z czterema drużynami. Narew kolejno eliminowała Futbalo Białystok (7-4), Motor Lubawa (7-3), BonitoHelios Białystok (5-3) i wreszcie w finale Widzew Łódź (5-4). Warto zauważyć, że ci ostatni rywale w poprzednich trzech meczach strzelili aż 35 bramek.

W finale Marcin trafił na bardzo mocnego zawodnika, który do przerwy wygrywał z nim 3-0. Tymczasem Patryk zagrał na pełnej ambicji i wygrywał swój pojedynek 2-0. Druga połowa przyniosła kolejne emocje. „Dawaj, dla Narwi” – motywował kolegę ze Świętochłowic „mayor”. I udało się! „Mrn” strzelił dwie bramki, w meczu Patryka padło jeszcze po golu i to Narew wzniosła do góry wirtualny Puchar Polski na etapie regionalnym.