eSport

ePuchar: Narew w ścisłych finałach! Rywale to polska elita

Esportowa drużyna Narwi Ostrołęka, w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes zwyciężyła w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski PZPN i zakwalifikowała się do finałów. Tam spotka się szesnaście najlepszych ekip w Polsce, w większości reprezentujących kluby piłkarskiej Ekstraklasy.

W piątkowych eliminacjach Narew została rozstawiona w drugiej rundzie, oczekując na zwycięzcę pojedynku RKS-u Radomsko z ŁKS-em Łódź. Faworytem starcia byli łodzianie, ale obydwa ich mecze z Radomskiem zakończyły się wynikami 1-1, w wyniku czego doszło do dogrywki. Tam „złotą bramkę” strzelił zawodnik RKS-u Radomsko i to z tym zespołem walczyliśmy o finały.

U nas również doszło do dogrywki. Mecz mayora zakończył się remisem 1-1, a mrn prowadził 3-2 i  szedł z akcją na 4-2, podczas gdy to rywal skontrował i doprowadził do remisu 3-3. W dogrywce to Marcin pierwszy trafił do siatki rywali, a to oznaczało, że Narew, wraz z Widzewem Łódź, Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa awansuje do ścisłych finałów Pucharu Polski PZPN.

Komplet szesnastu finalistów jest następujący:

Grupa 1 (Białystok, Łódź, Olsztyn, Warszawa):
Narew Ostrołęka, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa.

Grupa 2 (Bydgoszcz-Toruń, Gdańsk, Poznań, Szczecin):
Arka Gdynia, Amator Kiełpino, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin

Grupa 3: (Gorzów-Zielona Góra, Katowice, Opole, Wrocław):
MKS Szczawno-Zdrój, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Skra Częstochowa

Grupa 4: (Kielce, Kraków, Lublin, Rzeszów):
Korona Kielce, Wisław Kraków, Spójnia Osiek, Motor Lublin