LigaSparingi

Sparing: Narew – ŁKS Łomża 3-1

Wchodzący w decydującą fazę przygotowań do rundy wiosennej Narwianie pokonali czwartoligowy ŁKS Łomża 3-1 w sobotnim sparingu. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Sieradzkiego kolejny raz strzelali Mateusz Nakielski, Przemysław Olesiński i Kevin Karwowski.

Początek meczu był głownie walką w środku pola, z lekką przewagą czwartoligowców, którzy mieli dwie dobre okazje bramkowe. My odegraliśmy się akcją Konrada Drężka z Mateuszem Nakielskim. Chwilę potem mieliśmy rzut wolny na 20. metrze. Z niego strzelał Przemysław Olesiński, trafiając w słupek. Na dobitkę pobiegł Mateusz Nakielski i prowadziliśmy 1-0. Nie cieszyliśmy się długo z prowadzenia. Ledwie dwie minuty później Łomża ma piłkę w polu karnym, strzela, Andrij Radczenko broni, ale jest bezradny przy dobitce, gdzie zabrakło reakcji kolegów z obrony. Kolejną akcję naszego zespołu zatrzymał faul tuż przed polem karnym.

W 26. minucie podanie Ziemaka do Drężka, ten zgrywa do Nakielskiego. Podanie na długi słupek zamyka Kacper Niedźwiecki i… zamiast strzelać wycofuje do Przemysława Olesińskiego na środek, a ten zdobywa bramkę.

Do końca pierwszej połowy i przez drugą część meczu to ŁKS Łomża częściej był przy piłce, jednak przynajmniej początkowo, to Narew tworzyła więcej sytuacji strzeleckich. Dobrą akcję przeprowadziliśmy około 60. minuty, po podaniach Karwowskiego z Nakielskim i Drężkiem. Finiszujący ją Przemysław Olesiński nie trafił jednak strzałem głową do bramki.

W ostatnim kwadransie meczu goście mieli serię rzutów rożnych. Po jednym z nich, zawodnik ŁKS-u trafił strzałem głową w słupek. W odpowiedzi nasza kontra zakończyła się strzałem Kacpra Niedźwieckiego, ale sytuację przyjezdnych uratował interwencją nasz były zawodnik, Hubert Cendrowski.

W 87. minucie po wrzutce Kubła ze skrzydła, Kevin Karwowski przyjął piłkę po lewej stronie pola karnego, uderzył i ustalił wynik na 3-1 dla Niebiesko-Czerwonych.

27.02.2021, Ostrołęka
Mecz sparingowy
Narew Ostrołęka – ŁKS Łomża (IV) 2-1 (2-1)
Bramki: Nakielski 12, Olesiński 26, Karwowski 87 – ? 14

Narew Ostrołęka: Radczenko – Ochrimenko, Dąbrowski (85. Kubeł), Borkowski, Niedźwiecki – K. Drężek, Strzeżysz (60. Karwowski), Ziemak, Jastrzębski (80. Białobrzeski) – Nakielski (70. Jagielski), Olesiński (75. Turek).