Najpierw zagramy, potem poczekamy

W sobotę o 16:00 na boisku ze sztuczną murawą na stadionie miejskim przy ul. Witosa 1 w Ostrołęce… GKS Pokrzywnica podejmie ostrołęcką Narew w pierwszym meczu rundy wiosennej ligi okręgowej.

Jak już informowaliśmy, mecz odbędzie się w Ostrołęce na prośbę GKS-u, którego obiekt jeszcze nie doszedł do siebie po zimie.  Co dalej z ligą? Na dzień dzisiejszy Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oczekuje, aż rząd opublikuje w poniedziałek rozporządzenie dotyczące wprowadzenia tzw. lockdownu w województwie mazowieckim. W zależności od tego, co się w nim znajdzie, podejmowana będzie decyzja odnośnie tego, czy możemy grać dalej ligę, czy musimy poczekać do końca lockdownu.

W takim przypadku rozpatrywane jest kilka wariantów, w tym gra w środy i soboty, czy np. nie rozgrywanie meczów, które przepadną i kontynuacja „normalnie” ligi po Wielkanocy. Jaki wariant zwycięży ostatecznie? Trudno powiedzieć. Na razie po prostu zagramy mecz i będziemy czekać do poniedziałku.

Sobotni mecz jest zaplanowany na godzinę 16:00 i zgodnie z rządowym rozporządzeniem, nie możemy wpuścić kibiców na trybuny. Planujemy przeprowadzenie transmisji na żywo na koncie Narwi na Facebooku. Postaramy się wkleić link do transmisji w komentarzu do tej wiadomości.

W organizacji meczu pomogła firma MASTER Daniel Grala, natomiast wszystkich Partnerów Narwi możecie znaleźć w dziale Partnerzy.


Dotychczasowe boje

Spotkanie z GKS-em Pokrzywnica rozpocznie się od minuty ciszy, z powodu tragicznej śmierci najlepszego zawodnika tego klubu, Łukasza Olejnika. Młody zawodnik niespodziewanie w grudniu zmarł podczas treningu. To właśnie Olejnika zapamiętaliśmy z pierwszego w historii pojedynku na linii Narew – GKS. 28 października 2018 odbudowująca się Narew niespodziewanie przegrała na wyjeździe 0-2, a oba gole strzelił wspomniany zawodnik. Porażka kosztowała pracę trenera Rafała Koska.

Wiosną 2019 starcie z GKS-em było najważniejszym meczem rundy. Niebiesko-Czerwoni prowadzili już 2-0 po dwóch bramkach Tomasza Niedźwieckiego, by dać sobie w drugiej połowie wbić dwa gole. Sytuację uratował Konrad Sobotka, w ostatniej minucie meczu pokonując bramkarza gości. Ostatecznie oba kluby awansowały do ligi okręgowej, z taką samą ilością punktów.

Zespół dowodził już wtedy Dariusz Narolewski, który był u sterów Narwi także w sezonie 2019/20. Tamtejsze spotkanie naszych klubów z jesieni było popisem ostrołęczan, którzy z trudnego terenu w Pułtusku wywieźli zwycięstwo 5-1, po naprawdę dobrej grze (gole Gontarz, Kuzia, Marczak dwa i Olesiński). Runda wiosenna została skrócona do trzech meczów, w których Narew rywalizowała tylko z czołówką ligi.

Ostatni mecz z GKS-em to już ten sezon i jesienna wygrana na inaugurację. Drużyna Narwi z debiutującym trenerem Andrzejem Sieradzkim wygrała 6-0, a do trzech bramek Kevina Karwowskiego po golu dorzucili Mariusz Marczak, Przemysław Olesiński i Filip Kiernozek.


Dotąd: 4 mecze – 3 zwycięstwa Narwi, 1 zwycięstwo Pokrzywnicy; bramki 14-5 dla nas.

Strzelcy w meczach z Pokrzywnicą: Kevin Karwowski trzy bramki, Mariusz Marczak trzy, Tomasz Niedźwiecki dwie, Przemysław Olesiński dwie, Kamil Gontarz, Filip Kiernozek, Paweł Kuzia, Konrad Sobotka.


Ponadto dwa sezony z Pokrzywnicą grały rezerwy Narwi, uzyskując następujące wyniki: 2007/08 – wygrana 7-2, wygrana 6-1, 2008/09 – wygrana 5-0 (zmieniona na walkower 0-3 z powodu dwie minuty za długiego występu juniora), wygrana 3-1.