Dominacja z chwilą słabości. Pokrzywnica – Narew 2-6

Piłkarze Narwi rozpoczęli rundę wiosenną od pewnego zwycięstwa 6-2 z drużyną GKS-u Pokrzywnica, która oficjalnie była gospodarzem na stadionie w Ostrołęce. Hattricka ustrzelił Kamil Jastrzębski, a pozostałymi trafieniami podzielili się Przemysław Olesiński, Wojciech Skorupka i Michał Borkowski.

Pierwsza połowa była całkowitą dominacją Narwi, która grała mądrze, z pomysłem i cały czas atakowała rywali. Pierwszego gola mógł strzelić Piotr Dąbrowski, ale piękną interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych. On i jego koledzy z obrony dwoili i troili się, aby gasić „pożary”, które w ich polu karnym wzniecali zawodnicy w granatowych koszulkach. Pierwsza bramka padła w 17. minucie, po zagraniu Konrada Drężka z prawego skrzydła, które skutecznie zamknął Przemysław Olesiński.

W 24. minucie wynik został podwojony. Rywale ręką ratowali się przed wrzutką Wojciecha Skorupki po boku boiska. Na niewiele się to zdało, bo rzut wolny Skorupki z tego miejsca wykonany został bardzo dobrze i gola strzałem głową strzelił Kamil Jastrzębski. Trzecią bramkę zdobył także Jastrzębski, w 37. minucie kończąc zespołową akcję z asystą Piotra Dąbrowskiego. Do przerwy więcej bramek nie było, ale apetyty zostały bardzo rozbudzone.

Kiedy wszyscy spodziewali się kolejnych bramek dla Narwi, swoje zrobiła Pokrzywnica. Przyjezdni oddali w meczu praktycznie dwa strzały („dwa i pół”?) i wracają z Ostrołęki z dwoma bramkami, a my zostajemy z nauczką, aby uważać bardziej przy stałych fragmentach, bo bramki w 49. i 69. minucie strzelone zostały po rzucie rożnym i po rzucie wolnym.

Na szczęście Narwianie otrząsnęli się i w 71. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego (!) gola strzelił Wojciech Skorupka. To nie był koniec strzelania, chociaż Olesiński i Jastrzębski nie trafiali do siatki w bardzo dobrych sytuacjach – bronił bramkarz rywali. W 80. minucie rzut rożny dla Narwi przyniósł piątą bramkę, kiedy ktoś strącił piłkę, a do bramki wbił ją Michał Borkowski. Trzy minuty później wynik ustalił Kamil Jastrzębski, a kolejną asystę zaliczył Wojciech Skorupka, cofając mu piłkę z lewej strony pola karnego.

13.03.2021, Ostrołęka – Pokrzywnica gospodarzem
GKS Pokrzywnica – Narew Ostrołęka 2-6 (0-3)
Bramki: H. Górecki 49, ? 69 – Olesiński 17, Jastrzębski 24, 37, 83, Skorupka 71, Borkowski 83

Narew Ostrołęka: Stepnowski – Niedźwiecki, Borkowski, Ochrimenko – Skorupka, Ziemak, Dąbrowski (67. Karwowski), K. Drężek – Jastrzębski (86. Białobrzeski), Olesiński, Nakielski (78. Turek).

Żółte kartki (z Narwi): Jastrzębski, Ochrimenko.
Sędziował: Piotr Pałaszewski.