Seniorzy

Bolesna porażka. Narew przegrywa z Ostrovią

Drugi mecz po wznowieniu rozgrywek nie okazał się dla Narwi szczęśliwy. Ostrovia Ostrów Mazowiecka po wyrównanym spotkaniu pokonała u siebie Narew Ostrołęka 1-0. Mimo stworzonych przez zawodników w niebiesko-czerwonych koszulkach kilku sytuacji, nie udało się wyrównać. Narew wraca z niedosytem do Ostrołęki.

Pierwsza połowa nie była owocna w akcje czy groźne sytuacje. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a gospodarze grali siłową piłkę, co uniemożliwiało zawodnikom Narwi stworzenie klarownej sytuacji. Dopiero w 41. minucie udało się gościom oddać pierwszy celny strzał. Niestety uderzenie Przemka Olesińskiego pewnie obronił bramkarz. Chwilę później zawodnicy Ostrowi wyprowadzili bardzo groźną kontrę. Jeden z nich znalazł się w sytuacji sam na sam z Andrijem Radczenką, jednak w porę udało się Damianowi Drężewskiemu wyjaśnić sytuację. W ostatniej akcji pierwszej połowy Piotr Strzeżysz minął kilku zawodników, podał do Mateusza Nakielskiego, ten przekazał piłkę Przemkowi Olesińskiemu, jednak ponownie górą był bramkarz gospodarzy.

Po przerwie sytuacja się nie zmieniła. Walka głównie w środku pola, z nielicznymi akcjami z jednej i drugiej strony. Narew przeważała, ale na nic się to zdawało, nie potrafiła zadać ostatecznego ciosu. Ostrów doszła do głosu w 65. minucie stwarzając sobie pod bramką gości groźną sytuację, jednak i tym razem obyło się bez gola. Pierwszy gol w meczu padł w 80 minucie. Skorupka dośrodkowuje w pole karne. Zawodnicy Ostrowi wybijają daleko piłkę, tym samym wyprowadzając swoich dwóch napastników na jednego obrońcę Narwi, jeden z nich podaje do drugiego, a ten pewnie wykańcza szybki kontratak. Od tego momentu gospodarze nastawili się wyłącznie na kontry. Kolejną wyprowadzili już dwie minuty później, lecz tym razem sytuację uratował Andrij Radczenko. W doliczonym czasie gry Narew miała dwie świetnie okazje. Najpierw świetny strzał Niedźwieckiego broni bramkarz, a po chwili z rzutu rożnego trafiamy w słupek. Po tej akcji faul na Przemku Olesińskim przy linii autu, jednak dośrodkowanie wybijają zawodnicy gospodarzy i sędzia kończy spotkanie.

24.04.2021, Ostrów Mazowiecka
Liga Okręgowa Ciechanów-Ostrołęka
Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1-0 Narew Ostrołęka (0-0)

Narew: Radczenko – Borkowski, Dąbrowski, Ochrimenko – Skorupka, Strzeżysz, Drężewski (60. Jastrzębski), Ziemak – Nakielski (70. Turek), Olesiński, Karwowski (60. Niedźwiecki).

Sędziowie: Dzwonkowski – Ryfa, Beczak