Rezerwy

Rezerwy wypunktowały Świt Baranowo

Drużyna Narwi II Ostrołęka pokonała dziś Świt Baranowo 4-1 w swoim pierwszym meczu rundy wiosennej. Pierwszego gola zdobył Kacper Niedźwiecki, a kolejne trzy były dziełem Damiana Kleca.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Najważniejszy jej akord padł w 8. minucie, kiedy po zagraniu z rzutu rożnego Patryka Bolca bramkarza Świtu pokonał Kacper Niedźwiecki. Od początku drugiej połowy Narew zaczęła mocniej naciskać. Najpierw Świt uratowała poprzeczka po strzale Damiana Kleca głową. Następnie soczysty strzał Kleca po podaniach Jana Białobrzeskiego i Patryka Bolca wybronił bramkarz z Baranowa. Tak samo, jak główkę Bolca w 51. minucie. Następnie zablokowany został strzał Bolca po akcji z Klecem.

W 67. minucie banalny błąd w wyprowadzaniu piłki od własnej bramki popełnili obrońcy Świtu, podając sobie niecelnie na piątym metrze… wprost pod nogi niepilnowanego Damiana Kleca. Dziesięć minut później wydawało się, że zawodnik rywali zagrał piłkę ręką w naszym polu karnym, ale zamiast piłki dla nas, po chwili postawiona została ona na jedenastym metrze. Interweniujący Igor Kaczorek sfaulował przeciwnika (mimo tego faulu solidny debiut) i po mocnym strzale z karnego było 2-1.

Nie minęła pełna minuta, kiedy Narew znów miała dwubramkowe prowadzenie. Kacper Niedźwiecki pobawił się w dryblera i przeszedł pół drużyny Świtu, po czym wystawił piłkę Klecowi, a ten zdobył kolejnego gola. W 90. minucie świetna wrzutka trafiła w polu karnym rywali do niepilnowanego Igora Kaczorka, który złożył się do strzału z woleja, ale niestety minął się z piłką. Już w doliczonym czasie Wojciech Dąbkowski zagrał prostopadłą piłkę z prawej flanki wzdłuż pola karnego. Akcję zamknął Damian Klec, kompletując hattricka.

25.04.2021, Ostrołęka
Klasa B, grupa ostrołęcka
Narew II Ostrołęka – Świt Baranowo 4-1 (1-0)
Bramki: Niedźwiecki 8, Klec 67, 78, 90 – ? 77 (k)

Narew II Ostrołęka: Pędzich – Banach (85. Dąbkowski), Niedźwiecki, Kaczorek, Kubeł (75. Szczepanek) – Grudziński, Białobrzeski – Bolc (85. Jankowski), Bieńkowski (46. Kruczyński (65. Gocłowski)), Sokołowski (46. Madrak) – Klec.

Sędziował: Kaczmarczyk (Łyse)
Żółte kartki: Banach – K. Olender, R. Ogonowski oraz ze sztabu P. Białczak.