LigaRezerwySeniorzy

Jedynka w Bieżuniu, dwójka z Goworowem

Trwa piłkarski maraton w ligach naszego okręgu. Zaledwie w środę Narew grała (i wygrała) w Płońsku z PAF-em, a już w sobotę czeka nas kolejne wyjazdowe starcie, tym razem z Wkrą Bieżuń. W niedzielę zaś do Ostrołęki przyjeżdża Orz Goworowo, który zagra z zespołem rezerw Narwi.

Po środowej wygranej Narew wciąż zajmuje drugie miejsce w lidze. Dalej mamy najwięcej bramek strzelonych (65), ale liderujący Żbik Nasielsk zdołał wyrównać to osiągnięcie, strzelając cztery bramki Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Mamy wciąż najmniej straconych bramek (13), o sześć mniej od drugiego w tej klasyfikacji MKS-u Ciechanów.

Wkra Bieżuń jest siódma w tabeli i ma na koncie 8 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek (bramki 45-32). Zespół trochę lepiej radzi sobie na własnym boisku, gdzie zdobył 17 punktów, przy 13 punktach wyjazdowych. Wkra ma ostatnio ciężki terminarz, grając z ligową czołówką. Udało jej się pokonać u siebie Konopiankę Konopki (2-1), dzięki bramce w końcówce, ale kolejne dwa mecze rozgrywane „w gościach” to porażki z Ciechanowem (0-2) i Soną (1-4, gol bezpośrednio z rzutu wolnego).

Wkra strzela więcej bramek w drugiej połowie, szczególnie w jej pierwszej części, zaś traci zdecydowanie najwięcej w końcówkach meczów. Najlepszymi strzelcami zespołu są Michał Dzięgielewski (15 bramek) i Maciej Watkowski (14 bramek), którzy odpowiadają za 64% bramek zespołu. Wliczając trzeciego strzelca, Daniela Ziółkowskiego (9 bramek), mamy już rozdysponowaną zdecydowaną większość goli Wkry (84%). Watkowskiemu udała się w październiku rzadka sztuka – strzelił Pokrzywnicy pięć bramek, co jest rekordem tego sezonu.

Jesienią Narew wygrała u siebie 3-0, dwa gole strzelił Mariusz Marczak, jednego Przemysław Olesiński.


W niedzielę mecz czeka drugą drużynę Niebiesko-Czerwonych. Przyjeżdżający na stadion w Wojciechowicach Orz Goworowo to sąsiad rezerw w tabeli, zajmujący jedno oczko niżej, niż czwarta w niej Narew II. Chcąc walczyć o awans do A-klasy mecz ten trzeba wygrać, mówiąc wprost, porażka zamieni nasze drużyny miejscami.

Narew II ma za sobą 6 zwycięstw, remis i 3 porażki (bramki 28-16), a Orz – 5 zwycięstw, remis i 4 porażki (bramki 25-23). Najwięcej bramek dla drużyny Waldemara Marczaka zdobył dotąd Jakub Zięba – 9, a kolejny na liście jest weteran okręgowych boisk, Cezary Gęsich – 7 (w 8 meczach). W biało-zielonych strojach pojawiają lub pojawiali się w tym sezonie także zawodnicy związani kiedyś z Narwią, a dokładniej grający w drużynie juniorów u trenera Łukasza Malanowskiego: Dominik Sujkowski (tylko jesienią), Konrad Marchewka, Bartłomiej Majkowski oraz bramkarz Bartosz Łaszczych.

Jesienią w Goworowie górą byli gospodarze, którzy wygrali po dwóch bramkach Jakuba Zięby, pomimo tego, że wcześniej Krystian Marciniak wybronił rzut karny strzelany przez Michała Gruza. Jak będzie tym razem?

Co ciekawe, mecz będzie sędziować sędzia trzecioligowy, Paweł Gwiazda.


Liga Okręgowa:
Sobota 08.05.2021, 17:00, Bieżuń
Wkra Bieżuń – Narew Ostrołęka
Sędziowie: Tadeusz Siemionko oraz Maciej Mostek i Kamil Komorowski.

Klasa B:
Niedziela 09.05.2021, 11:00, Ostrołęka (ul. Partyzantów 3)
Narew II Ostrołęka – Orz Goworowo
Sędziowie: Paweł Gwiazda oraz Mateuz Brzostek i Błażej Rybiński.