Rezerwy

Rezerwy kontynuują zwycięską passę

Po zwycięstwach nad Świtem Baranowo i KS Pniewo, drużyna rezerw Narwi zwyciężyła po raz trzeci w tej rundzie. Tym razem zespół trenera Mariusza Sadłowskiego odprawił z bagażem czterech goli goworowskiego Orza.

Pierwsza bramka padła w 11. minucie gry. Mateusz Turek zagrał piłkę ze środka na lewą flankę, stamtąd poszła wrzutka od Szymona Szczepanka i głową akcję sfinalizował Damian Klec. W następnych minutach Narew II bardzo chciała zdobyć kolejne bramki, ale kończyło się to dwoma groźnymi kontrami, w których ratował nasz zespół Patryk Pędzich. Następnie strzelali Maciej Kubeł, Aleksander Dmochowski i Szymon Szczepanek, lecz były to strzały albo niecelne, albo zbyt przewidywalne.

W 27. minucie rozegraliśmy dobrą akcję, zakończoną golem na 2-0. Przy linii autu dwójkowo zagrali Bartosz Bieńkowski i Maciej Kubeł. Bieńkowski zagrał centrę w pole karne, koło bliższego słupka, a tam nie do obrony uderzył z półwoleja Mateusz Turek. Gdy wydawało się, że wynik jest niezagrożony, w 44. minucie zaatakował Orz. Pędzich wybił piłkę głową, ale zanim udało nam się ją wybić jeszcze dalej, przejęli ją rywale. Szybkie podanie „w uliczkę” doprowadziło do sytuacji sam na sam i zrobiło się 2-1.

W drugiej połowie emocje związane z bramkami zaczęły się na nowo dopiero w końcówce, kiedy Narew II wypunktowała Orza. Na 3-1 w 80. minucie podwyższył Turek, po podaniu Szczepanka. Cztery minuty później Łukasz Olbryś faulowany był w polu karnym. Do jedenastki podszedł Olek Dmochowski i musiał robić to dwukrotnie, bo za pierwszym razem bramkarz Orza wybronił, lecz wyszedł za wcześnie z bramki. Druga próba Dmochowskiego zakończyła się celnym technicznym strzałem w środek bramki.

09.05.2021, Ostrołęka
Klasa B, Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – Orz Goworowo 4:1 (2:1)
Bramki: Klec 11, Turek 27, 80, Dmochowski 84 (k) – ? 44

Narew II Ostrołęka: Pędzich – Banach (81. Grala), Gocłowski (85. Żendzian), Bolc, Kubeł (70. Madrak) – Białobrzeski (75. Grudziński), Turek – Szczepanek (78. Sokołowski), Dmochowski, Bieńkowski – Klec (70. Olbryś).

Żółta kartka: Białobrzeski (Narew II)
Sędziował: Paweł Gwiazda (Łyse)