LigaRezerwySeniorzy

W sobotę mecz z Wąsewem. Zapraszamy!

W sobotę o 17:00 rozegramy kolejny mecz ligowy, tym razem z drużyną z niedalekiego Wąsewa. Po raz pierwszy w tej rundzie na stadionie przy ul. Witosa będzie mogła zasiąść publiczność, dlatego serdecznie zapraszamy Was na mecz!

Zgodnie z rządowymi ustaleniami, nas trybunach będzie mogło przebywać publiczność z 25-procentowym obłożeniem. Na głównej trybunie stadionu przy ulicy Witosa znajduje się obecnie 2090 miejsc siedzących, a zatem Narew przyjmować będzie na mecze do 522 osób. Przypominamy, że według ustawy, miejsca trzeba będzie zajmować w co czwartym rzędzie.

Wstęp darmowy dla osób do 12 roku życia włącznie oraz dla członków Klubu Kibica Narwianie, dla pozostałych widzów bilety w cenie 5 zł.

Dla tych, którzy na stadion nie będą mogli przybyć, z meczu przeprowadzimy także transmisję w wysokiej jakości na naszym kanale na YouTube (link tutaj).


W tabeli wciąż Narew na drugim miejscu, z dwoma punktami straty do liderującego Żbika z Nasielska. KS Wąsewo zaś na drugim końcu tabeli – na miejscu czternastym z szesnastu drużyn. Narew ma dotąd zdobytych 52 punkty, a Wąsewo – 16. W „tabeli wyjazdów” nasi najbliżsi rywale są jeszcze o pozycję niżej, mają w 10 meczach dwa zwycięstwa i 8 porażek.

Siedem z 25 bramek strzelonych przez KS Wąsewo zdobył Paweł Murawski. Drugim strzelcem zespołu jest Kamil Wojdak, który dołożył pięć bramek – wszystkie z rzutów karnych. Po trzy gole na koncie mają Jakub Podolak i Mateusz Pałubiński. W składzie naszych sobotnich rywali znajdują się dwaj zawodnicy dawniej związani z Ostrołęką: wychowanek Narwi Daniel Wargulewski i jeden z zawodników najdłużej grających w barwach Korony Ostrołęka, Michał Rychlik. Obydwaj w tym sezonie dodali do puli bramek po jednym trafieniu, Rychlik z karnego.

Jeśli chodzi o strzelanie, to zespół z Wąsewa upodobał sobie szczególnie końcówki meczów, kiedy pada większość jego goli. Dla odmiany najwięcej bramek wąsewianie tracą w drugiej części pierwszej połowy. Czy schemat ten będzie powtórzony w sobotę, przekonamy się już niebawem!

15.05.2021, godz. 17:00
Ostrołęka – Stadion Miejski, ul. Witosa 1
NAREW OSTROŁĘKA – KS WĄSEWO


Krótko zapowiemy również, że w tym samym czasie drużyna rezerw grać będzie w Mystkówcu, z tamtejszym WKS-em. Na pojedynek trzeciej i czwartej drużyny ligi miała się w niedzielę wybrać redakcja naszej strony, ale na nic zdały się prośby i gospodarze obawiając się desantu zawodników z pierwszej drużyny ustawili mecz tak, aby pokrywał się z „jedynką”.

Zważywszy na to, że ostatnio z pierwszego zespołu występowało w rezerwach maksymalnie dwóch zawodników, i to w mocno ograniczonym czasie gry, niewiele to zmienia. O wyniku postaramy się powiadomić jak najszybciej.

Dla porządku dodamy, że jesienią Narew II zagrała z WKS-em najgorszy mecz w rudzie, tracąc cztery bramki i strzelając tylko jedną. Jest więc dobry powód do rewanżu, choć na pewno także gospodarzy nie trzeba dodatkowo motywować. Ich najlepszymi strzelcami są Sebastian Szczubeł i Marcel Wysocki, którzy zdobyli po sześć bramek. W Narwi II osiem goli ma na koncie Aleksander Dmochowski.

15.05.2021, godz. 16:00
Mystkówiec Stary
WKS MYSTKÓWIEC – NAREW II OSTROŁĘKA