AkademiaMłodzież Narwi

Trener młodzików na szkoleniu w Legii

Trener drużyn młodzików oraz rezerw seniorów Narwi, Mariusz Sadłowski, był niedawno na szkoleniu w klubie mistrza Polski, Legii Warszawa. To efekt współpracy Legii z Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej, której wiceprezesem jest Sadłowski.

Oprócz zwiedzania bazy treningowej Legia Trening Center w Książenicach pod Grodziskiem Mazowieckim, zaproszeni na szkolenie trenerzy zapoznali się ze strukturą akademii Legii, omawiane były też poszczególne aspekty pracy w klubie. Wśród tematów znajdowały się jednostki treningowe, sztab szkoleniowy, analiza treningów i meczów. Goście brali także udział w treningu drużyny U-15.

Forma spotkań jest też otwarta na naukę pomiędzy poszczególnymi klubami będącymi w projekcie Klubów Partnerskich Legii. Tym razem o swoim pomyśle na szkolenie i strukturę akademii opowiedzieli przedstawiciele Varsovii Warszawa i Żuri Olsztyn. W związku z obostrzeniami pandemicznymi lista przedstawicieli poszczególnych klubów składała się tylko z jednego reprezentanta każdego klubu partnerskiego Legii.