Hitowy mecz rezerw w niedzielę na Partyantów

Dla jeszcze czterech zespołów B-klasy wciąż trwa walka o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. W niedzielę na stadion przy ul. Partyzantów 3 (osiedle Wojciechowice) przyjeżdża lider ligi, FC Różan.

I to lider będzie faworytem starcia z narwiańską młodzieżą, co nie znaczy, że zespół trenera Mariusza Sadłowskiego jest skazany na pożarcie. Nasza drużyna do tej pory na własnym boisku przegrała tylko raz (z Mystkówcem), wygrywając wszystkie pozostałe mecze. Lepszy bilans meczów domowych mają tylko Ołdaki, które… tak jak my nie radzą sobie na wyjazdach. W tej kategorii najlepszy w lidze jest właśnie FC 2012 Różan, który wygrał cztery z sześciu meczów.

Zapowiada się więc hitowe spotkanie, w którym powalczą  także… młodzi ostrołęczanie ze starszymi ostrołęczanami. FC Różan składa się bowiem w dużej mierze z weteranów lokalnych boisk, którzy przez lata grali w Narwi lub Koronie Ostrołęka, także naszych wychowanków. Liderem strzelców jest grający trener Michał Nosek, który jest przecież najlepszym strzelcem ligowym w historii Korony (66 goli na przestrzeni wielu lat).

Oprócz niego większą lub mniejszą rolę odgrywają chociażby Piotr Kamionowski, Łukasz Bałazy, Dariusz Jastrzębski, Piotr Bałas (wychowankowie Narwi), Kamil Rupacz, Jakub Ciak, Sebastian Szczechowiak i Marcin Buchalski (gracze Korony). Dało by się zatem zbudować z nich niemal cały skład. Oprócz Ciaka są to jednak weterani, niektórzy grubo po trzydziestce, a bramkarz Sebastian Szczechowiak w czerwcu skończy 45 lat i wciąż daje radę.

Narwi II pozostały do rozegrania dwa mecze: z liderem i z ostatnią drużyną w tabeli. Nawet jeśli wygramy obydwa, ważne będą rezultaty na innych boiskach, bo taką samą chrapkę na miejsce gwarantujące baraże ma także ULKS Ołdaki oraz WKS Mystkówiec. Zespół z Różana celuje zaś w pierwsze miejsce, ale także miejsce barażowe nie będzie tragedią.


Tabela na dzień dzisiejszy:

18. kolejka grupy ostrołęckiej B-klasy:

Sobota 5 czerwca
17:00, Baranowo: Świt Baranowo (6) – Iskra Zaręby Kościelne (8)

Niedziela 6 czerwca
11:00, Ostrołęka-Partyzantów: Narew II Ostrołęka (4) – FC 2012 Różan (1)
15:00, Lelis: GLKS Lelis (9) – ULKS Ołdaki (2)
16:00, Pniewo: KS Pniewo (7) – WKS Mystkówiec (3)