Trudny mecz, ale zwycięski! Konopianka – Narew 0:1

W sobotnie popołudnie piłkarze Narwi zagrali bardzo ważny mecz z Konopianką Konopki. Gospodarze walczyli do samego końca, ale ostatecznie komplet punktów trafił do Ostrołęki.

Zwycięskiego gola zdobył w 90. minucie Mateusz Turek.

Spod linii środkowej Andrij Radczenko zagrał długą piłkę w pole karne. W zamieszaniu pod bramką gospodarzy najlepiej zachował się Mateusz Turek, który skierował piłkę do siatki. – Przeciwnicy próbowali wytrącić nas z równowagi. Dużo przeszkadzali. W doliczonym czasie gry udało się nam strzelić gola, który dał nam trzy punkty. Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że czeka nas trudna przeprawa. Zdawaliśmy sobie sprawę, że inny wynik niż zwycięstwo może mocno ograniczyć nasze szanse bezpośredniego awansu. Z Błękitnymi zremisowaliśmy i czuliśmy się tak, jakbyśmy dostali obuchem w głowę – powiedział po meczu trener Andrzej Sieradzki, w wypowiedzi dla portalu Moja Ostrołęka.

Już w środę kolejny mecz, kiedy Niebiesko-Czerwoni pojadą do Ojrzenia. Tamtejsza Tęcza niespodziewanie przegrała w tej kolejce aż 1:11 z Koroną Szydłowo.

Konopianka Konopki – Narew Ostrołęka 0:1 (0:0)
Bramka: Turek 90+2

Narew: Radczenko – Borkowski, Dąbrowski, Niedźwiecki – Karwowski (90+3. Kaczorek), Strzeżysz, Ziemak, Kubeł (60. Ludwiczak) – Jastrzębski, Olesiński, Nakielski (80. Turek).

Sędziował: Paweł Gwiazda (Łyse)
Żółte kartki: Niedźwiecki, Strzeżysz, Jastrzębski, Nakielski, Ludwiczak oraz zawodnicy Konopianki: K.Nosarzewski, M.Nosarzewski, Kobielski, Tereszkiewicz i trener Butryn.
Czerwona kartka: Tereszkiewicz (Konopianka, 90+5, bezpośrednia za atak na sędziego)