RywaleSeniorzy

Środa w Ojrzeniu. Mecz później, niż planowano

O 18:30, a nie jak wcześniej planowano o 18:00, rozpocznie się środowy mecz w Ojrzeniu pomiędzy tamtejszą Tęczą, a ostrołęcką Narwią. Godzina meczu została przesunięta na prośbę Wydziału Sędziowskiego delegatury Ciechanów-Ostrołęka. Z meczu przeprowadzimy relację na żywo na Facebooku.

Skoro od sędziów zaczynamy, to dodajmy, że jako sędzia główny posędziuje nam pan Ursyn Smacki, a pomagać mu będą na liniach Mariusz Grabowski (sędzia LO) i Kacper Wasiak (sędzia próbny). W tym sezonie pan Smacki sędziował nam już trzykrotnie. Jesienią prowadził mecze wyjazdowe z Kryształem Glinojeck (wygrana 4:1) oraz Koroną Szydłowo (tym razem porażka 1:4), natomiast 29 maja sędziował w Ostrołęce mecz z Błękitnymi Raciąż (0:0).

Narew i Tęczę dzieli prawie wszystko – nasz zespół jest drugi w tabeli, Tącza druga, ale od końca. Mamy najmniej straconych bramek i od ośmiu meczów nie straciliśmy gola, podczas gdy Tęcza wpuściła już 76 bramek, z czego aż jedenaście w poprzednim meczu (najwyższy wynik tego sezonu).

Minusem tej sytuacji jest fakt, że nasz środowy rywal ma nóż na gardle, desperacko walcząc o utrzymanie, do którego punktowo brakuje mu niewiele. Chyba, że niekorzystnie ułożą się tabele ligowe w wyższych ligach i z naszej ligi polecą więcej niż dwa zespoły.

Najlepszym strzelcem Tęczy jest Tunezyjczyk Lofti Khadhraoui (czyt. w przybliżeniu Chadrałi), zdobywca dziewięciu bramek, który w blamażu z Szydłowem w sobotę nie brał udziału. Jesienią osiem goli wbił rywalom weteran Mariusz Kopecki, ale wiosną straszy on już przeciwników MKS-u Ciechanów, do którego się przeniósł. Osiem bramek dorzucił Damian Wesołowski, a sześć Radosław – również Wesołowski.

Tęcza nie ma dobrej passy: od dziesięciu meczów nie udało się jej wygrać, a ostatnie cztery mecze to porażki, z których w trzech nie udało się strzelić nawet jednej bramki. Katastrofą zakończył się wspomniany mecz z Koroną Szydłowo, gdzie średnio co 8 minut bramkarz Tęczy musiał wyjmować piłkę z siatki.

Patrząc na minuty strzelania i tracenia bramek, widać wyraźnie, że zespół Tęczy ma problem z drugimi połowami, kiedy najwidoczniej nie wytrzymuje tempa. Traci w nich lawinę bramek, szczególnie w okolicach 60-70 minuty. Z drugiej strony, Tęcza strzela najwięcej bramek w samej końcówce (80-90), co może zadawać kłam tezie o niewystarczającym przygotowaniu.

Rywali nie można oczywiście traktować jak produkt piłkarsko-podobny, bo na swoim terenie bywają ciężcy do pokonania. Żbik Nasielsk wymęczył w Ojrzeniu wygraną 2:0, a Konopianka zremisowała 3:3. Pomimo tego wydaje się, że gospodarze będą mieli za mało jakości, by powstrzymać Narew, której margines błędu w walce o awans już się wyczerpał.

Transmisja z meczu dostępna będzie na Facebooku – www.facebook.com/NarewPlus