Echa derbów Radomia

Radomiak Radom
Broń Radom

Prezes Pogoni Siedlce Jacek Kozaczyński sr wydał dzisiaj pismo, w którym pisze, że jego zdaniem zmiana zawodnika w 90. minucie meczu była celowym zabiegiem trenera Radomiaka, który „ustawił” wynik (cyt. „Nieuprawniona zmiana zawodnika w 90 minucie wspomnianego meczu, przy wyniku pozbawiającym Broń szans na promocje do II ligi nosi znamiona umyślnego, nieetycznego, wykonanego z premedytacją, w moim odczuciu bezprawnego, działania. Ma to więcej wspólnego z „kupowaniem meczów”, niż ze sportową rywalizacją.”). Takie same zdanie ma prezes Radomiaka, który w trybie natychmiastowym zdymisjonował trenera Skoniecznego. W wywiadzie dla telewizji Dami prezes Hernik mówi, że widział trenera swojego klubu rozmawiającego długo z prezesem Broni.

Pogoń Siedlce

– Widziałem jak prezes Broni Artur Piechowicz rozmawiał z trenerem Skoniecznym w gabinecie. Wszedłem i zażartowałem, że może umawiają się na kawę. Dziś wiem, że to nie była kawa, ale bardzo poważna rozmowa – powiedział Hernik reporterowi Teledziennika.

Prezes Broni Piechowicz ripostuje: – Rzeczywiście rozmawiałem z trenerem Skoniecznym w budynku klubowym. Byłem w gościach i wszyscy byli tam wobec nas bardzo życzliwi. Wynika więc z tego, że skoro byliśmy gospodarzem meczu to w ogóle nie powinien nikt z Broni pojawiać się w budynku klubowym. Będę walczył o swoje dobre imię, bo nie pozwolę sobie na to, aby szargać mną lub klubem .

Jest szansa, że sprawa się kiedyś wyjaśni – prezes Pogoni złożył bowiem w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa…

radomiak.com.pl / bronradom.pl / mkppogonsiedlce.pl