SeniorzySparingi

Pierwszy sparing zaliczony. Narew – Ruch Wysokie Maz. 2:1

Drużyna Narwi Ostrołęka wygrała 2:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie w sparingowym meczu letniego okresu przygotowawczego. Na boisku stadionu przy ul. Partyzantów w parny dzień spotkały się beniaminek IV ligi mazowieckiej i spadkowicz z III ligi. Górą byli zawodnicy trenera Andrzeja Sieradzkiego.

Bramka dla gości padła po błędzie indywidualnym, kiedy napastnik Ruchu uprzedził naszego zawodnika przyjmującego piłkę po podaniu od kolegi. Zanim nasz obrońca zdążył zareagować, jego rywal był już sam na sam ze Stepnowskim i strzelił bramkę. Chwilę później Narew odpowiedziała bardzo ładną kombinacyjną akcją Gałązki, Nakielskiego, Ziemaka i Olesińskiego. Ten ostatni przelobował bramkarza, ale nie było nikogo do zamknięcia akcji.

W 38. minucie Narew wyrównała, ale na listę strzelców wpisał się zawodnik Ruchu. Po kombinacyjnej akcji czterech naszych piłkarzy Kamil Jastrzębski zagrał wzdłuż bramki, a obrońca Ruchu wślizgiem wbił piłkę do własnej bramki, próbując nie dopuścić, by ta trafiła do Mateusza Nakielskiego.

Standardowo jak to w takich meczach druga połowa była wielkim zmienianiem zawodników obu drużyn i testowaniem wariantów gry. Około 70. minuty Maciej Staszczuk znalazł się w dogodnej sytuacji dobijając strzał Jastrzębskiego, ale nie udało się mu pokonać bramkarza Ruchu. W końcówce dwie świetne piłki rozegrał kolegom Kacper Szmigiel. Najpierw jego podanie doszło do Damiana Kleca, lecz pomimo udanego lobowania bramkarza, nie było z tego bramki. Obrońca asekurował kolegę i wybił piłkę z metr od bramki. Chwilę później podanie Szmigla do Ochrimenki przyniosło strzał po ziemi, ale tuż za bramką.

Wreszcie młody wychowanek APN Narew miał zaliczoną asystę. Szmigiel „skręcił” dwóch obrońców i podał do Staszczuka. Ten pięknym strzałem pokonał bramkarza Ruchu, kiedy piłka otarła się jeszcze od spodu poprzeczki.

Narew Ostrołęka – Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:1)
Bramki: samobójcza 38, Staszczuk 81 – ? 32

Narew Ostrołęka: Stepnowski (46. Radczenko) – zawodnik testowany (60. Ochrimenko), Dąbrowski (46. Kaczorek), Dzbeński (75. Banach) – K.Drężek (46. Karwowski), Kraska (55. Szmigiel), Ziemak (75. Szklanko), Gałązka (65. Kubeł) – Jastrzębski (75. Bieńkowski), Olesiński (75. Klec), Nakielski (46. Staszczuk).