SeniorzyTransfery

Mateusz Maciuszko zawodnikiem Narwi

Są transfery, których kibice bardziej się spodziewają i takie, które są zagadką. Po publikacji zdjęć z pierwszego treningu Narwi pojawiły się pytania, kim jest wysoki jasnowłosy zawodnik, widoczny na nich. Pytania powróciły po meczu sparingowym z Ruchem Wysokie Mazowieckie, gdy ów piłkarz zagrał dobry mecz na obronie. Wówczas w składzie wystąpił jako „zawodnik testowany”.

Teraz możemy poinformować, że w poniedziałek kontrakt z Narwią podpisał 21-letni obrońca, Mateusz Maciuszko. Zaczynał on swoją piłkarską przygodę, można powiedzieć, że tuż przed naszym nosem, bo w LUKS Czerwin, gdzie mieszkał. Stamtąd nie ruszył jednak na północ, do Ostrołęki, ale do MKS-u Małkinia, w którym spędził cztery lata w piłce młodzieżowej. Następne cztery sezony to już MOSP Białystok, w którym dane mu było grać w Centralnej Lidze Juniorów.

Także w MOSP-ie Mateusz zadebiutował w piłce seniorskiej, zaliczając 25 meczów i 3 bramki w IV lidze. Sezon 2019/20 niestety stracił – jesienią leczył kontuzję, a gdy przyjechał do Małkini odbudować się, runda wiosenna została odwołana ze względu na epidemię koronawirusa. W minionym sezonie, kiedy zaczął grać, był już podstawowym zawodnikiem MKS-u, grając w środku pola. Na jednym z jego meczów był trener Andrzej Sieradzki, zwracając uwagę na Maciuszkę.

Niemal pewne jest, że pożegnać się będziemy musieli z Michałem Borkowskim, który planuje przeprowadzkę z Ostrołęki (sprawy rodzinne). W takim przypadku wysoki lewonożny obrońca wydaje się być jego naturalnym następcą. Póki co postawa na treningach i występ w meczu zdają się potwierdzać tę tezę.

Witamy w rodzinnych stronach!


Sylwetka:

Mateusz Maciuszko
Data urodzenia: 31.03.2000
Miejsce urodzenia: Wysokie Mazowieckie
Pozycja: środkowy obrońca, defensywny pomocnik

Kluby młodzieżowe: LUKS Czerwin (2010-11), MKS Małkinia (2012-16), MOSP Białystok (2016-19, w tym Centralna Liga Juniorów).

Kariera seniorska:
2018/19 MOSP Białystok 25/3 – IV liga
2019/20 Futbalo Białystok – II liga futsalu (j)
2019/20 MKS Małkinia – runda odwołana
2020/21 MKS Małkinia – 13/1 – LO
2021/22 Narew Ostrołęka – IV liga