Duże testowanie z Kurpikiem. Sparing do przodu

Narew wygrała w „testowym” sparingu z Kurpikiem Kadzidło 3:2. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Maciej Staszczuk, Bartosz Bieńkowski i zawodnik testowany. Goście gole zdobyli z rzutu karnego i z kontry. Mecz był okazją do sprawdzenia zawodników na nietypowych dla siebie pozycjach, oraz do przetestowania dwóch piłkarzy, którzy zaliczyli odpowiednio asystę i gola.

W pierwszej połowie Narew przeważała, a Kurpik grając agresywnie próbował przejmować piłki z kontry. Sytuacja taka dała mu prowadzenie w 5. minucie, kiedy Konrad Drężek pomagający Adrianowi Drężkowi w zażegnaniu sytuacji nastrzelił rękę Mateusza Maciuszki. Goście wykorzystali podyktowany za to rzut karny.

Narew tworzyła dużo sytuacji, jednak wiele do życzenia pozostawiało ich zamykanie. W 35. minucie zawodnik testowany (I) był faulowany. Bartek Ziemak z rzutu wolnego wrzucił w pole karne, a piłka spadająca na Macieja Staszczuka zamiast na głowę, wylądowała mu pod nogami, z czego Staszczuk skrzętnie skorzystał, doprowadzając do remisu. Po chwili Maciek mógł strzelić kolejną bramkę, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Kurpika. Zamiast tego Kurpik niedługo potem miał kolejną kontrę i Szymon Samsel urwał się naszemu obrońcy, przy zagraniu wzdłuż bramki. W międzyczasie jeszcze dwa razy dobrze bronił Drężek.

Tuż po zmianie stron, gdy trener Sieradzki wykonał multum zmian w składzie, Niebiesko-Czerwoni wyrównali. Bartek Bieńkowski przymierzył i oddał tzw. „strzał życia”, umieszczając piłkę nad bramkarzem, ale pod poprzeczką. W 57. minucie zawodnik testowany nr 2 zagrał śliczną piłkę z okolic boku boiska w pole karne Kurpika, ponad głowami obrońców. Tam piłkę przyjął zawodnik testowany nr 1, który leciutko przelobował bramkarza rywali.

Kolejne sytuacje mieli już tylko Narwianie – Mateusz Maciuszko, Przemek Olesiński, Mateusz Nakielski (kilka super akcji). Także zawodnik testowany nr 1, po przejściu z ataku na środek pomocy wyglądał lepiej, tworząc sporo sytuacji. Po jednej z akcji Nakielski był faulowany na linii pola karnego, ale mieliśmy wolnego tuż zza pola. Rywale wyszli mocno zmobilizowani, ale w drugiej połowie opadli z sił i już tylko zajmowali się przerywaniem nam w grze, faulowaniem lub blokowaniem strzałów.

Narew Ostrołęka – Kurpik Kadzidło 3:2
Bramki: Staszczuk 35, Bieńkowski 46, zawodnik testowany I 57 – Śnietka 5 (k), Samsel 40

Narew Ostrołęka:  A. Drężek (46. Marciniak) – K. Drężek (56. Banach), Maciuszko, Dzbeński, Ochrimenko (46. Dąbrowski), Karwowski (46. Nakielski), Ziemak (46. Bieńkowski), zawodnik testowany II (66. Szmigiel), Gałązka (46. Kubeł), Jastrzębski (46. Olesiński), Staszczuk (46. zawodnik testowany I).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *