Duże testowanie z Kurpikiem. Sparing do przodu

Narew wygrała w „testowym” sparingu z Kurpikiem Kadzidło 3:2. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Maciej Staszczuk, Bartosz Bieńkowski i zawodnik testowany. Goście gole zdobyli z rzutu karnego i z kontry. Mecz był okazją do sprawdzenia zawodników na nietypowych dla siebie pozycjach, oraz do przetestowania dwóch piłkarzy, którzy zaliczyli odpowiednio asystę i gola.

W pierwszej połowie Narew przeważała, a Kurpik grając agresywnie próbował przejmować piłki z kontry. Sytuacja taka dała mu prowadzenie w 5. minucie, kiedy Konrad Drężek pomagający Adrianowi Drężkowi w zażegnaniu sytuacji nastrzelił rękę Mateusza Maciuszki. Goście wykorzystali podyktowany za to rzut karny.

Narew tworzyła dużo sytuacji, jednak wiele do życzenia pozostawiało ich zamykanie. W 35. minucie zawodnik testowany (I) był faulowany. Bartek Ziemak z rzutu wolnego wrzucił w pole karne, a piłka spadająca na Macieja Staszczuka zamiast na głowę, wylądowała mu pod nogami, z czego Staszczuk skrzętnie skorzystał, doprowadzając do remisu. Po chwili Maciek mógł strzelić kolejną bramkę, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Kurpika. Zamiast tego Kurpik niedługo potem miał kolejną kontrę i Szymon Samsel urwał się naszemu obrońcy, przy zagraniu wzdłuż bramki. W międzyczasie jeszcze dwa razy dobrze bronił Drężek.

Tuż po zmianie stron, gdy trener Sieradzki wykonał multum zmian w składzie, Niebiesko-Czerwoni wyrównali. Bartek Bieńkowski przymierzył i oddał tzw. „strzał życia”, umieszczając piłkę nad bramkarzem, ale pod poprzeczką. W 57. minucie zawodnik testowany nr 2 zagrał śliczną piłkę z okolic boku boiska w pole karne Kurpika, ponad głowami obrońców. Tam piłkę przyjął zawodnik testowany nr 1, który leciutko przelobował bramkarza rywali.

Kolejne sytuacje mieli już tylko Narwianie – Mateusz Maciuszko, Przemek Olesiński, Mateusz Nakielski (kilka super akcji). Także zawodnik testowany nr 1, po przejściu z ataku na środek pomocy wyglądał lepiej, tworząc sporo sytuacji. Po jednej z akcji Nakielski był faulowany na linii pola karnego, ale mieliśmy wolnego tuż zza pola. Rywale wyszli mocno zmobilizowani, ale w drugiej połowie opadli z sił i już tylko zajmowali się przerywaniem nam w grze, faulowaniem lub blokowaniem strzałów.

Narew Ostrołęka – Kurpik Kadzidło 3:2
Bramki: Staszczuk 35, Bieńkowski 46, zawodnik testowany I 57 – Śnietka 5 (k), Samsel 40

Narew Ostrołęka:  A. Drężek (46. Marciniak) – K. Drężek (56. Banach), Maciuszko, Dzbeński, Ochrimenko (46. Dąbrowski), Karwowski (46. Nakielski), Ziemak (46. Bieńkowski), zawodnik testowany II (66. Szmigiel), Gałązka (46. Kubeł), Jastrzębski (46. Olesiński), Staszczuk (46. zawodnik testowany I).